top of page

heal&more®
ağrı okulu

Heal&More® Ağrı Okulu sana, baş – boyun – omuz – kulunç – bel ağrını kökten çözmek için fiziksel sinir ağını ve mental sinir sistemini eş zamanlı olarak gevşetmeyi öğretir. Bu şekilde hayatın gerginlikleri kaslarında birikmeden deşarj edilir. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, Klinik Odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.

pexels-shvets-production-7506692.jpg

NEDEN?

“Neden asla tam olarak geçmiyor, hep geri geliyor ağrım?” diye sordu kadın.

“Çünkü hayatın yaşamaktan çok yönetmeni gerektirecek kadar yoğun, sinirlerin gevşeyemeyecek kadar uzun süredir gergin ve bedenin tüm bunların üstünü örtemeyecek kadar sağlıklı.” dedi adam. Sonra ekledi: “Ve sen de inatla sağlıklı olanı iyileştirmeye çalışacak kadar uykudasın.”

Bedenin sadece işaretçidir. Sana vücudunda değil, “hayatında” nereleri rahatlatman gerektiğini ağrıyarak iletir. Ağrıyı kesip işaretleri ortadan kaldırdığında, elde ettiğin tek şey zaman kaybı olur.

Hayatını rahatlatmak ise daha çok zaman gerektirir ve elinde bile olmayabilir. O zaman geriye tek seçenek kalır: “sinirlerine gevşemeyi yeniden öğretmek”.

Heal&More® Ağrı Okulu sana, baş – boyun – omuz – kulunç – bel ağrını kökten çözmek için fiziksel sinir ağını ve mental sinir sistemini eş zamanlı olarak gevşetmeyi öğretir. Bu şekilde hayatın gerginlikleri kaslarında birikmeden deşarj edilir. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, klinik odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.

NEDİR?

Heal&More® Ağrı Okulu, 1’er saatlik 4 dersten oluşur:

  1. Baş Ağrısı

  2. Boyun Ağrısı ve Omuz Ağrısı

  3. Sırt / Kulunç Ağrısı

  4. Bel Ağrısı

Dersleri toplu olarak ya da tek tek alabilirsin.

taisiia-stupak-Yp_tSUrm8T4-unsplash.jpg
pexels-oranduu-(-danilo-silva-)-12918430.jpg

nasıl?

Her bir derste ilgili bölgedeki ağrının hem mental ve duygusal, hem de fiziksel sebepleri için çözüm teknikleri sunulur. Her bir ders için akış aşağıdaki gibidir:

  1. Ağrının kök sebepleri: Senin ağrın, senin hayatındaki hangi dinamiklerden besleniyor olabilir birlikte buluyoruz. (örn: aşırı sorumluluk, gelecek kaygısı, mükemmeliyetçilik, onaylanma ihtiyacı, öğrenilmiş bakış açısı, mali yükler…vb)

  2. Ağrıma şekli: Ne sıklıkta, ne şiddette, ne kadar süredir, ne şekilde ağrıyor? (örn: yanarak, zonklayarak, batar gibi, uyuşarak ağrımak gibi…)

  3. Ağrıyan bölge ve ağrı şekline yönelik klinik odaklı refleksoloji teknikleri (refleksoloji ağrıyan bölgeye değil, el ve ayaktaki sinir uçlarına uygulanır bu nedenle sakatlanma gibi sorunlara ya da başka bir yan etkiye yol açmaz)

4. Örnek uygulama: Derste öğretilen tekniklerin bir arada kullanımını herkesin aklında pekiştirmek için, katılımcılar arasından bir kişiye kurucu eğitmenimiz Sinan Özcan tarafından uygulama yapılarak tekniğin detayları tüm katılımcılara uygulamalı anlatılır.

NEREDE

& NE ZAMAN:

Heal&More® Ağrı Okulu çok yakında hem yüz yüze Urla'da hem de farklı şehirlerden katılmak isteyen online katılımcılarımız için sınıftan canlı yayın olarak Youtube'da! 

bottom of page