BEL BOYUN SIRT

POSTÜR DÜZENLEME

"Eğriyi düzeltmek için önce daha zor bir şey yapmalısın - Kendini düzeltmelisin."

Gautam Buddha

Omurga ve Omurilik, tüm bedenimizin iletişim merkezidir, kabaca bir telefon santralidir. Yani yaşamsal olarak en önemli kısımlardan biridir. Modern hayatta çoğunluğumuz omurgasını, sırtını kötü kullanmaktadır ve sonucunda da çağımızın hastalığı olarak sırt-bel-boyun rahatsızlıkları yaşamaktadır. Bel ağrıları çoğunlukla duruş bozukluğundan kaynaklanmaktadır.

 

Beyin Cerrahlarıyla, Ortopedistlerle ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon uzmanlarıyla koordineli çalışmalarla en uygun şeklini alan bu sistemde, bel-boyun-sırt bir bütün olarak değerlendirilerek, rahatlatma amacıyla çalışılır. Özellikle sırt, boyun ve bel rahatsızlıkları, ağrıları ve sıkışmaları tedavisine destek olmaya ve omurga sağlığını korumaya yönelik özel bir çalışmadır. Ayrıca belirli bölgelere yoğunlaşılması gerektiğinde, etkinin dokulara derinlemesine işlemesi amacıyla en uygun şekilde uygulanır.

 

Bel fıtığı, kifoz, lordoz, skolyoz gibi durumlarda ve ilerleyen yaşlarda kronikleşen ağrılarda konfor arttırmayı amaçlayan bir uygulamadır.

Omurga tüm vücudumuza, tüm organlarımıza bağlantılı olduğu için doğrudan veya dolaylı olarak;

● sinir sistemi; 

● zihinsel ve diğer işlevsel beyin faaliyetleri,

● sindirim sistemi,

● kas ve iskelet sistemi,

● bağışıklık sistemi,

● duyu organlarımız,

● üreme organlarımız,

● cildimiz,

● boşaltım sistemi,

● endokrin sistemi,

yani istisnasız tüm organlarımızın genel iyi olma haline ve dengelenmesine destek olur. 

Çalışmalarım “Destekleyici Tamamlayıcı Uygulamalar” olup sadece bireyin genel haline veya mevcut tedavi sürecine olumlu destekleyici etki etmeyi amaçlar ve hiçbir şekilde tıbbi teşhis ve tedavilerin yerini almaz. Bir rahatsızlığınız varsa mutlaka bir tıp doktoruna başvurunuz.

Zihin-Bedenin ve yaşamda bize eşlik eden