BEDENDEN BİLİNCE

DENGELEME SİSTEMİ

“Dalgalar sadece yüzeydedirler; içeride, derinlerde, derin bir sessizlik vardır.”

Bilgelik Tohumları

Bu dünyada gerçek anlamda sahip olduğumuz tek şey bedenimizdir. Bedenini saf sevgiyle, tam anlamıyla kabul eden bir birey; hayatı denge, uyum, sağlık ve bereketle keyif içinde yaşayabilir. Endişe, korku ve stresle tamamen vedalaşabilir. Gerçekten de yaratıcılık, cesaret, neşe içinde yaşamak için önümüzde bir engel yok; doğduğumuzdan beri kendi kurduklarımız ve önümüze kurulmasına göz yumduklarımız dışında... 

Heal&More® Bedenden Bilince; zihinde, bedende, ilişkilerde, sizi siz yapan hayatın her unsurunda, özgürleşmek istediğiniz konu ve döngülerden, farkındalıkla, esnek dayanıklılıkla ve özşefkatle çıkmanızı kolaylaştırmayı amaçlayan, çoklu disipliner bir tedavi tamamlayıcı uygulama ve danışmanlık hizmetidir. Katılımcıyı bütünüyle dinleyerek, tamamen kişiye özgü bir yaklaşımla, en çok fayda alabileceği kapıları belirlenerek yol alınır. Bu çalışma hem bireysel seans, hem de grup atölye olarak yapılabilir.


Beden yoluyla zihne ve kişisel enerji alanına çalışılan bu uygulamada, Organic Intelligence® ve Klinik Refleksoloji başta olmak üzere Enerji Dengeleme Teknikleri, Bilinçaltı Temizliği ve Omurga Postür Hizalama disiplinlerinden ağırlıklı olarak faydalanıyorum. Duygusal tıkanıklıkları tespit ederek, onların çözülmesini sağlayan sentez teknikler serisiyle, danışanımın bütünsel olarak rahatlaması, özgürleşmesi ve metabolizmasının tam verimle çalışması için gereken koşulları sağlamayı hedefliyorum. 

Bedenden Bilince Yaklaşımı ile;
• Öncelikle gerçek anlamda rahatlamanızı sağlamayı,
• Semptomlarınızın ötesine geçerek, kökte mevcut olan kaynakları dengelemeyi,
• Tüm potansiyellerinizden yararlanabilmeniz için gereken içsel alanın yaratılmasını,
• Bedeninizin gerçekten olduğu gibi farkına varıp tanımanıza yardımcı olmayı, 
• Anlayış ve sevgiyle bedeninizi ve kendinizi olduğu gibi kabul etmenizi kolaylaştırmayı, 
• Böylece kişisel konularınızı ve varsa düzensizlikleri daimi bir konfora, neşeye ve huzura dönüştürebilmeyi amaçlıyorum. 

 

Akademik eğitimini Biyomedikal Yüksek Mühendisliği alanında tamamlamış biri olarak, uyguladığım tekniğin modern tıpla birlikte yürümesini öncelikli olarak önemsiyorum. Bu konuda etik değerleri her zaman koruyarak, önceliği tıbbi bulgulara vererek, bilgilerimi sürekli güncelleyerek, danışanlarıma bilimsel ve spiritüel birikimimin en faydalı sentezini aktarmak üzere çalışıyorum. 

Bedenden Bilince; düzenli olarak uygulanması halinde, bedenin ve ruhun kendi kendini iyileştirme yeteneğini ortaya çıkarmayı amaçlar ve böylece, aşağıda listelenen durumların iyileşme sürecine destek olmayı ve fayda sağlamayı hedefler: ​

 • Bağışıklık sisteminin dengelenmesi,

 • Sinir sistemi dayanıklılığı, güçlenmesini destekleme, 

 • Kan değerlerinin dengelenmesi,

 • Tansiyon (kan basıncı) ve dolaşım sisteminin dengelenmesi,

 • Mide ve bağırsak faaliyetlerinde rahatlama ve dengelenme,

 • Solunum sistemi sağlığı,

 • Tiroid, metabolizma hızı dengesi,

 • Şeker hassasiyeti, pankreas sağlığını destekleme,

 • Böbrekler ve genel boşaltım sistemi dengesi,

 • Hamilelik süreçleri,

 • Sırt, bel, boyun hizalanması ve rahatlatılması,

 • Baş, boyun, işitme, iç kulak, göz sağlığı,

 • Güçlü, enerjik, dayanıklı hissetme,

 • Spor faaliyetlerinde performans, verim ve dayanıklılık,

 • Uyku düzeninin dengeye girmesi,

 • Kilo alma ve kilo verme süreçlerini kolaylaştırma,

 • Konsantrasyon, dikkat, öğrenme verimliliği,

 • Dengede durma bu faydalardan bazılarıdır.

*Yukarıdakiler dahil, herhangi bir rahatsızlığınız varsa öncelikle mutlaka bir tıp doktoruna başvurunuz.

 

Kişinin konfor ve sağlığı her zaman en ön planda tutulan Bedenden Bilince Wellness Çözüm ve Eğitimleri Sisteminde yararlandığım disiplinlerden bazıları: 
Organic Intelligence Sinir Sistemi Özdüzenleme: Organic Intelligence, Steve Hoskinson tarafından oluşturulan, sinir sisteminin ve tüm bünyenin özdüzenleme mekanizmalarını güçlendiren klinik bir protokoldür. İnsan Güçlendirme ve Esnek Dayanıklılık Protokolü ( Human Empowerment and Resiiency ) ile tanımlanmaktadır.

 

Refleksoloji: İngiltere Reflexology Academy London®, Centralia® ve Agored Cymru® onaylı Klinik Odaklı Refleksoloji; el ve ayak yüzeylerinde yer alan ve vücudumuzdaki tüm organlara giden 7200 sinir ucuna yapılan özel bası teknikleri bütünüdür. Genellikle uygulamanın hazırlıktan sonraki evresinde tam bir refleksoloji seansı yapılır ve ardından diğer aşamalar takip eder. 
 

Reiki: Vücudun tamamında yer alan, EKG, EMG ve EEG gibi Biyopotansiyel ölçüm cihazlarıyla varlığı bilinen elektriksel alan ve ötesine yönelik dengeleyici bir Japon terapi tekniğidir. Çalışma boyunca yoğunluğu ve odağı değişerek uygulanır. 
 

Theta Healing®: Mutluluğumuza hizmet etmeyen, temizlenip yenilenme zamanı çoktan gelmiş düşünce kalıplarından özgürleşerek, kendimizi keşfedeceğimiz muazzam bir kapıdır. Bireyin onayıyla çalışma süresince uygulanır. 
 

Manuel Bel-Boyun-Sırt Çalışması: Özellikle Sırt, Boyun ve Bel rahatsızlıkları, ağrıları ve sıkışmaları tedavisine destek olmaya ve omurga sağlığını korumaya yönelik özel bir çalışmadır. Ayrıca belirli bölgelere yoğunlaşılması gerektiğinde, etkinin dokulara derinlemesine işlemesi amacıyla en uygun şekilde uygulanır. 

Bireyin mevcudiyetinde var olan sınırsız enerjiyi ortaya çıkmaya davet etmeyi amaçlıyorum. Kendi kişiliğimden kaynaklanan hiç bir faktörün süreci etkilememesi ve bütünüyle orada olmak için meditasyondan yararlanmaktayım.

Kişilerin iyi olma süreçlerine destek olma, bağışıklık sistemini, genel sağlık ve iyi olma halini destekleme amacıyla yaptığım bu uygulamayı bebek, çocuk ve engellilere de uygulamaktayım. Ayrıca hayvanlar ve bitkilerin sağlığına da destek olmaktayım.

Kurumsal alanda yıllarca çalışarak edindiğim tecrübeyle ve üst yönetimle yaptığım çalışmalarda; doğrudan bireyin ve grubun mevcut olandan daha iyi seviyelere yükselmek istediği zihinsel, bedensel ve ötesinde kalbi düzeylerde ferahlık, berraklık, verimlilik, dayanıklılık, güçlülük, estetik görünüm, sakinlik, farkındalık, yaratıcılık, özgür ifade gibi unsurları; kısa vadede canlandıran, uzun vadede ise kendi içinde mevcut olan hazineleri yönlendirmeyi göstererek kendi kendine uyandırabilmesini sağlayan denge dönüşüm çalışmalarımla ilgili detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Heal&More® Zihin Beden Dengeleme ilk sea