İngiltere Reflexology Academy London® onaylı içeriği ile

Klinik Odaklı Refleksoloji Eğitimi

Bu Egitim Kimler İçin?

~

Genel sağılığını desteklemek istiyorsan, hastalıklardan kurtulmak için değil, korunmak için bir şeyler yapmaya inanıyorsan, metabolizmanı / iştahını / kilonu / duygusal durumunu dengede tutmaya çalışıyorsan, kronik bir rahatsızlığın için süregelen tıbbi tedavinden alacağın faydayı en yüksek seviyeye çıkarmak istiyorsan, bu eğitim tam sana göre!

Sinan Foto.png

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji, eller, ayaklar ve yüzde bulunan sinir uçlarının tüm organlara ve tabii ki bilince bağlantılı olarak etki etmesi üzerine geliştirilmiş, kökü antik uygarlıklara binlerce yıl öncesine uzanan bir metottur. 20. Yüzyılın başından itibaren özellikle Amerika’da geliştirilen klinik çalışmalar sayesinde, günümüzde hem bireysel ortamlarda, hem de hastanelerde rehabilitasyon amaçlı tedaviyi tamamlama, bedensel sağlığı ve duygusal dengeyi destekleme tekniği olarak giderek yaygınlaşmaktadır. Bireyin hemen her ihtiyacına ve sağlık durumuna kolayca uyaralanabildiği için uygulama alanları çok geniştir. 

Refleksoloji, ayaklarda ve ellerde vücudun tüm organlarına, salgı bezlerine ve bölümlerine karşılık gelen refleks bölgeleri olduğu prensibine dayanır. Bu refleksleri uygun şekilde uyarmak birçok sağlık sorununa doğal bir şekilde yardımcı olabilir.

Refleksoloji sağlık alanında ciddi bir ilerlemedir ve masajla karıştırılmamalıdır. Hem bilim hem de sanattır, çünkü fizyolojik ve nörolojik çalışmaya dayanmakta olup, etkisi uygulayıcının bilgilerini ne kadar ustaca eyleme geçirdiğine bağlıdır.

Refleksolojinin pratik uygulamasında, ayaklar ve / veya ellerdeki refleks noktalarına özel teknikler uygulanır, böylece kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve sinirsel iletimi iyileştirilir. Buna bağlı olarak vücut gevşer, organlar ve hormon bezleri dengelenir. Bu hassas tekniklerin ustaca uygulanması, sadece fizyolojik olanı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kişiyi bütüncül olarak dengeleyip yeniler. Böylece vücudun kendi kendini iyileştirme potansiyelini harekete geçirir.

Refleksoloji Sana Ne Katar?

Bedeninin yürütmekte olduğu düzene daha yakından katılmak, bedenin her yerinde dolaşan canlılık akımı ile daha uyumlu olmak ister misin?

 

Bedeninde canlılık nereye çok akarsa orası sağlığını ve gücünü korur. Bu canlılık nerelerde engellenirse, nereye az akarsa, o bölgede hastalıklar ve düzensizlikler başlar. 

Bedenin, organların, vücut sistemlerin hayatta kalmaya devam ediyor olabilir, varlığını sürdürüyor olabilir. Ancak zaman içinde fark etmiş olabilirsin; başkalarının tepki göstermediği yiyeceklere, güneş ışınlarına, seslere senin bedenin normalin daha üstünde tepki verir. Hassasiyet artar bazı şeylere, tahammül azalır. İşte bu, sisteminde bir zorlanma halinin işareti olabilir. 

Sağlık sorunlarının %75 'inden fazlası sinirsel stres ve gerginlikle bağlantılı olarak gösterilmektedir. Refleksoloji metodu stresi ve gerginliği giderir ve canlılığı geri kazandırır. Her yaştan her insan için uygundur. Refleksoloji, benzersiz bir yöntemdir. Amacı, herhangi bir tıbbi bozukluğu teşhis etmek değil, daha iyi sağlık ve refahı teşvik etmektir. Refleksoloji eğitimi için akademik bir gereklilik yoktur. Öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Refleksoloji, bedendeki biyoelektriksel bağlantıları kullanarak, özel bası teknikleriyle, vücudun kendi kendini yenileme ve düzenleme gücünü çalıştırır ve bu şekilde kendi kendine iyileşme mekanizmalarını aktif hale getirir. Yan etkisi olmadığından; her yaşta kişiye, hamilelere, çocuklara ve hatta bebeklere dahi uygulanabilmektedir.

IMG-20181230-WA0002.jpg

HEAL&MORE®

KLİNİK ODAKLI REFLEKSOLOJİ EĞİTİMİ

Neler İçerir?

Heal&More® olarak, 2018 yılından bu yana, eğitim içeriği Reflexology Academy London® onaylı klinik odaklı Refleksoloji eğitimini; temel ve ileri seviye olarak, 2 modül halinde vermekteyiz. Modül içeriklerine aşağıdaki  bağlantılardan ulaşabilirsin..

Şu anda tüm eğitimlerimizi online (kişiye özel görüntülü görüşme) şeklinde gerçekleştirmekteyiz. 


Eğitimimizin her iki modülü de, kurucu eğitmenimiz Sinan Özcan tarafından verilmektedir. İleri seviye modülünü almanın ön koşulu, temel seviyenin alınmış olmasıdır.

20191207_143034_edited_edited.jpg

Online eğitimimizin her bir modülü, 2 saatlik 5 adet dersten oluşur. Her bir ders, öğrencinin hayat akışına uygun olarak karşılıklı planlanır ve modül, 1 ay içerisinde tamamlanır.

Derslerde hareketler yönlendirmeli olarak gösterilir ve bası şekli, şiddeti karşılıklı olarak geri bildirimlerle en doğru seviyeye getirilir.

 

Derslerde işlenen konuların dokümanları ve temel hareketlerin yapılış şeklini gösteren videolar, online olarak katılımcıyla paylaşılır.

Temel teorik ve pratik eğitimini tamamladığında, adına düzenlenmiş olan online katılım sertifikanı alarak, Heal&More® Temel Seviye Refleksoloji eğitimini tamamlamış olursun. Dilersen, ileri seviye eğitime devam edebilirsin!