USUİ RYOHO REİKİ

MASTER DÜZEY

“Önce zihin şifalanmalıdır, 
Daha sonra beden iyi duruma gelmelidir. 
Eğer zihin sağlıklıysa, bütünlüğe giden bir yolda yürüyorsa, 
o zaman beden kendi isteğiyle sağlamlaşır.”

Dr. Mikao Usui

Su içerken suyu içtiğimizi gerçekten hissediyor muyuz? Sevdiğimiz birini, bir şeyi bütünüyle, olduğu gibi görebiliyor muyuz? Yoksa tüm bunların içinde “yaşam” veren bir şey mi var… Yaşam enerjisi etrafımızdaki her şeyde var, bizde, başkalarında…

 

Atomlar, atomları oluşturan parçacıklar ve onları oluşturan parçacıklar, her şey titreşir. Evrensel Yaşam Enerjisi de bu titreşimlerdedir. Varoluşun sevgisi, anlayışı, cömert çeşitliği ve sadeliği ile aynı ritmi yakaladığımızda, yaşamla uyum içinde senkronize olduğumuzda, yine onun sevgisini, şifasını, bereketini bütünlük içinde yaşarız ve çevremize yayarız. Hangi frekans kanalında yayın yaparsak o kanalda yaşarız. Reiki, hayatla çatışmaya gerek olmadan, su gibi ahenk ve zarafet içinde yaşama sanatına bir davettir.

 

Antik bir uygulama olarak değerlendirilen Reiki, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelir ve 1922 yılı Mart ayında, Kyoto’daki Kurama Dağı’nda Dr. Mikao Usui adlı çok yönlü bir üstad kanalıyla insanlığa yeniden armağan olmuştur. Usui Reiki Ryoho, sadece bedensel düzensizliklerden arınmayı değil, beden-zihin dengelenmiş olarak iyi bir şekilde yaşamayı amaçlar.

 

Uygulayıcıya ve Reiki çalışması alan bireye ait beden ve zihinde, uygun olan şifanın gerçekleşmesi için gereken zen, yani boşluk alanının oluşmasını güçlendiren bir tekniktir. Uygulayıcının kişiliğinin ve bağlantılı tüm kimliklerinin özellikle uygulama süresince tamamen devre dışı kalması ve böylece uygulayıcının sade, doğal, nötr bir kanal haline gelmesi amaçlanır. Burada uygulayıcı artık sadece içi boş bir kanaldır. Reiki alan birey, böylece daha kolay alıcı hale gelir ve üzerine akan şifalı nehirden daha çok “su içebilir”.

 

Reiki, tüm çalışmalarımda etkin şekilde faydalandığım bir tekniktir. Tüm erişkinlere, çocuklara, bebeklere ve engellilere uygulama yapılabilir. Ayrıca hayvanlar ve bitkilere de çalışmaya uygundur.

 

Usui Reiki Ryoho Uygulamasının yanı sıra, Uygulayıcı Eğitimi almak için de iletişime geçebilirsiniz.

2017'de Maltepe Bölge Hastanesi'ndeki ça