top of page
2.png

YAZ DEPRESYONU & İŞTAH

Yaz mevsimi aşırı sıcak, fazla gürültülü ve beklenti yüklü olabilir.

Bu seni daha depresif / öfkeli / kaygılı hale getiriyorsa,

Kilon ile yüzleşme zamanı gibi hissettiriyorsa,

Başarı / başarısızlık hissini tetikliyorsa,

Yemek ve/ya uyku düzenini etkiliyorsa,

Çarpıntı ve aşırı terleme eşlik ediyorsa

Bu eğitim senin için!

14 Temmuz Perşembe - 20.30

Online Grup Eğitimi

2 Saatlik Online Eğitim + Eğitim Kaydı + Soru-Cevap

*Eğitim kaydı sadece katılanlarla paylaşılacaktır.

HEAL&MORE® YAZ DEPRESYONU & İŞTAH EĞİTİMİ

NELER İÇERİR?

 1. Yaz mevsimi ile “bedenin değişmesine”, “hayatın düzelmesine” ve özellikle “tatile” dair çok yüksek beklentilerin kaşılık bulamamasıyla gelen öfke ve anksiyeteye karşı Solar Plexus'u (Güç Noktası) güçlendiren Refleksoloji tekniği,

 2. Yaz mevsiminin öfke / mutsuzluk yaratan etmenlerinden biri olan verilememiş kilolar ve tükenmişlik hali için, metabolizmayı canlandıran ve yağ yakımını yardımcı olan Tiroid'e yönelik Refleksoloji tekniği,

 3. İştahı dengelemek için lenfatik sisteme yönelik Refleksoloji tekniği

 4. Yaz mevsimi ile düzeni bozulan uyku saatlerinin yeniden düzene girmesi için melatonin üretimine yardımcı olan epifiz bezini desteklemeye yönelik Refleksoloji tekniği,

 5. Aşırı sıcak ve nem ile tetiklenen dolaşım bozukluklarına karşı dalağa destekleyici olarak, vücudun sıcaklık tepki sistemlerine yardımcı olan ve dolaşımı dengeleyen Refleksoloji tekniği ve

 6. Tüm bunları başlatan, sürekli ortaya çıkaran alışkanlıklarını derinden nazikçe dönüştürmene yardım eden Organic Intelligence® yaklaşımını uygulamalarla deneyimleyeceksin.

Üstelik eğitimi kaçırsan bile kaydını alacağın için dilediğin kadar tekrarını izleyebileceksin.

NASIL İŞLER?

Bu eğitim, solar plexus, epifiz, dalak, tiroidine olarak sinir sistemin üzerinden çift yönlü çalışır:

⦁ Klinik odaklı Refleksoloji ile fiziksel sinir sistemin üzerinden bu organların fonksiyonlarını dengelerken

⦁ Organic Intelligence® tekniği ile de, günlük hayatında yazla birlikte artan gerginliği, anksiyeteni, öfkeni ve depresif hislerini tetikleyen hayat dinamiklerine karşı sinir sistemi esnek dayanıklılığını güçlendirir.

Böylece sinir sisteminin aşırı uyarılmasını dengeler ve otomatik tepki olarak verdiğin iştah gibi alışkanlıklarından özgürleşirsin.


KİMLER İÇİN?

Uzun süre hayalini kurduktan sonra hiç de beklediği gibi bir yaz geçiremeyen ve bu beklentilerinin faturasını bedenine kesen, öfke, anksiyete veya umutsuzluk sebebiyle daha çok yemeğe sarılan, bu duyguların hormonlar üzerindeki etkisi sebebiyle metabolizması hızlanacağına yavaşlayan ve mayo stresi yaşayan herkes için!


BİLETLER VE KATILIM ŞARTLARI HAKKINDA

Eğitim Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Katılım bağlantısı eğitim günü e-mail adresine gönderilecektir. 

Eğitime katılmadan önce konuyla ilgili durumun hakkında istediğin kadar yazıp hello@healandmore.com adresimize email yolla ve eğitimde yanıtını Heal&More® Sistemiyle öğren. Kendinle ilgili göndereceğin email sayesinde eğitim içeriği senin yazdıklarınla zenginleşecek, ismini paylaşmadan problemlerine bu eğitimdeki konu başlıkları altında değineceğim.

NEDEN HEAL&MORE® YAZ DEPRESYONU EĞİTİMİNE ŞİMDİ KATILMALISIN?

Sinir sisteminin uzun dönemli ve kısa dönemli durum geçişleri vardır.

Mevsime bağlı geçişlerde alışık olduğu şartları bulamadığında vücudun ve özellikle sinir sistemin tehdit protokolünü devreye sokar ve uzun süreli bir kafes hayatıyla mücadele ederken bulursun kendini.

 

Her tarafında öneriler, belki kolaylaştırıcı teklifler vardır ancak sana bir türlü ulaşamazlar. Çünkü sen tam olarak “orada” değilsindir. Söylenenler, sevdiklerin, arkadaşların, ailen, işlerin sadece yanından rüzgarla geçip giden yapraklar gibidir. Hiçbir şey “olması gereken yerde” gibi değildir: Sen, sahip olduğun şeyler ve olmasını istediğin şeyler arasında görmezden gelinemeyecek boşluklar vardır. Çıkış yolları için önerilenler, işte tam da bu yüzden boş masallar gibi gelir.

 

Hiçbir hedefin yerine ulaşmamıştır, kendine verdiğin ve sana verilmiş hiçbir söz tutulmamıştır. Her şey “boşuna” yaşanmıştır. En çok da uyku ve yemek düzenin alt üst haldedir. Hormon bezlerin bile artık sana göre değil de adeta kendilerine göre bir ritim tutturmaya çalışır. Yemek yiyen sen değilsindir, çenen yiyecekleri kendiliğinden çiğneyip mideye göndermektedir, hissetmeden, mekanikçe. Uykun ise, dayanabildiğin son noktaya kadar ekrana baktıktan sonra gelen bir kapanma hali gibidir… Tüm bunlar, sinir sistemin üzerinden işler ve gene sinir sisteminin iş birliği ile düzelmeleri için desteklenebilir.

BU EĞİTİMDE;

 

 • Sadece kilo / iştah, öfke / anksiyete / mutsuzluk, uyku ve dolaşım düzeni için solar plexus, epifiz, dalak, tiroidine yönelik teknikler öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda

 • Sırtını daha önce dayadığın hiçbir şeyin işe yaramaması, seni ayakta tutan, heyecanla hevesle oradan oraya koşturtan ve beklediğin gibi olmadığında dahi hayata devam etmeni sağlayan o eski halin artık kalmadığında,

 • ve sen bu zorluğu yemek - uyku – tansiyon dengesi gibi bedeller ile ödemeye başladığında;

 • öz benliğinin nasıl gerçek gücüne, enerjisine, zekasına, tutkusuna, sakinliğine, dinamikliğine ve öz değerine kavuşacağını uygulamalı Refleskoloji ve Organic Intelligence® metotlarıyla sadece öğrenmeyecek, aynı zamanda bizzat deneyimleneceksin.

Sinir sistemin uzun süre belli bir çerçevede kaldığında veya  sahip olduğu dengeleyici güçleri bir veya birkaç duygusal sarsıntının etkisiyle kullanamaz hale geldiğinde kendini çok savunmasız hissedebilirsin.

 

Bu travma etkileri yüksek sıcaklıklarda veya baskın nemli havalarda solunum sistemini zorladığında; bazı eski travmaların canlanabilir ve sen normalden daha da boğulmuş sıkılmış hissederek haftalar aylar geçirmek zorunda kalabilirsin. Kolay ulaşılabilen rahatlatıcı bir etki için “mutlu eden” yiyeceklere (hamur işi – tatlı – kızartma üçlüsü) düşebilirsin

Panik, kaygı, anksiyete halleri; orta beyinin, özellikle de amigdalanın zihninden gelen geribildirimlerle, içinde bulunduğun şartların seni çok zorladığının ve bunlar için korunmaya yetecek kaynağa (oksijen dahil) sahip olmadığın sonuçlarına varmasıyla başlar ve devam eder.
 

İlkel sinir sistemin zihnine güç kaynaklarını sormakta ve zihnin her defasında “zayıfsın, yetersizsin, eksiksin” cevaplarını vermektedir.
 

Uzun süre aynı yanıtları alan sinir sistemi kriz protokolünü devreye sokmaya karar verir ve artık eskisinden çok daha tepkisel, uyaranlara karşı daha hassas ve alışık olduğun hava ve ışık şartlarının dışındaki her durumda kontrolden çıkma hissine kapılırsın
 

Yüksek ışık ve beklediğin kalitede alamadığın her nefes hipotalamus hormon bezinde gergin tepkisellikten donukluk ve durağanlık haline geçişi başlatır. Bu da senin bir avcı, savaşçı gibi tehditlere karşı tetikte olma halinden, “baş edemediğin tehlike geçene kadar kıpırdamadan saklanan” bir hale geçerek adapte olmana sebep olur.

 

Sinir sistemin, sindirim sistemin ve kas iskelet sistemin de dahil bütün biyolojin olabildiğince az enerji harcayarak, az dikkat çekerek sadece var olmak için devam eder. Gerçekte belki bir şey yemek istemezsin bile ama rahatlamak için aksine çok faydasız sağlıksız *ama anlık olarak “mutlu eden” yiyeceklerle (hamur işi – tatlı – kızartma üçlüsü) beslenmeye başlayabilirsin.*

Hiçbir konuya yeterince odaklanacak halin yoktur. Uyku, yani sirkadiyen ritmin, zamansız kaygılarından ötürü gece aktif olmandan ötürü bozuktur. Bedenin gece alamadığı uykunu tüm gün seni uykulu hissettirerek almaya çalışır ama sen hiçbir zaman dinlenemezsin, hareketsiz otursan bile günün sonunda çok yorgun ve bitkin düşersin.
 

Vücudun ne kadar daha bu şekilde devam etmesi gerektiğini bilemediği için, seni bu döngüden çıkarmak adına bir dizi sigorta tepkisini devreye alır.

Bağışıklık sistemin bir toksine veya enfeksiyona maruz kalmışsın gibi alerjik tepkileri arttırabilir, bağırsak faaliyetleri altüst olabilir.

 

Eğitimde; tüm bu yaşadıklarını kökten etkileyen bağırsakların başta olmak üzere;

 • bulanık zihin halini yaşadığın beynine ve

 • tükenmişlik sendromunu yaşadığın kilit hormon bezine yönelik dengeleme sağlayan

 • kendi kendine uygulayarak öğreneceğin Refleskoloji tekniklerini ve ayrıca

 • sinir sisteminin sosyal, duygusal ve çevresel değişimlere dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olan,

 • travma karşısında sinir sisteminin güçlenmesini sağlayan Organic Intelligence® yaklaşımı ile, bilincinin gerçek kapasitesini çağıran bir uygulamayı bizzat deneyimleyerek öğreneceksin.

 • Ek olarak, sinir sistemin vasıtasıyla, solunumu yöneten hayati öneme sahip bedensel sensörleri travmalarının etkisinden özgürleştirdiğimizde; sıcak havaların seni eskisi gibi etkilemediğini eğitimin ardından kısa süre içinde hissetmeye başlayacaksın.

iyzico image.png
0_visa_logo.jpg
1200px-Mastercard_2019_logo.webp
birlesik-odeme-ye-stratejik-yatirim-hedef-yur-3-13903518_o.jpg

EĞİTİM KATILIM ÜCRETİ 390 TL'DİR

Kredi kartıyla taksit seçeneği mevcuttur. EFT/Havale/FAST için hesap bilgileri aşağıdadır.

Ödemeniz gerçekleştikten sonra toplantı başlamadan önce size katılım linki email olarak yollanacaktır, Spam/Junk klasörünü mutlaka kontrol ediniz!

Heal&More®'da yer alan tüm çalışma ve eğitimler, mevcut tıbbi tedavini ve genel sağlık durumunu destekleyicidir. Tıbbi tedavi yerine geçmez. Bir rahatsızlığın varsa öncelikle mutlaka bir tıp doktoruna başvurmalısın.

Ödemeni ister kredi kartınla ister EFT / FAST yoluyla yaparak grup çalışması için randevunu geçerli hale getirebilirsin.

Hesap bilgileri için hello@healandmore.com adresine email yollayabilirsin.

Kredi kartı ile ödemek istersen İyzico bağlantısına tıklayarak güvenli ödeme yapabilirsin.

EFT/ Havale / FAST ile ödemek istersen; 
Hesap Adı: Sinan ÖZCAN
İş Bankası IBAN: TR84 0006 4000 0013 4910 4878 90

Yurtdışı için Hesap sahibi Sinan Özcan

BIC TRWIBEB1XXX 

IBAN BE04 9671 9269 7031

Wise'ın adresi: Avenue Louise 54, Room S52 Brussels 1050 Belgium

İptal Koşulları

Rezervasyonuzu iptal etmek veya tarihini değiştirmek için lütfen en geç 24 saat önceden bizimle iletişime geçiniz.

Rezervasyon zamanından önceki son 24 saat içinde yapılan değişikliklerde ücret iadesi gerçekleşmez.

Yaklaşan Etkinlikler

 • Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi Mayıs
  Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi Mayıs
  Time is TBD
  Youtube.com/healandmore Kanalıma Abone Ol
  Time is TBD
  Youtube.com/healandmore Kanalıma Abone Ol
  Time is TBD
  Youtube.com/healandmore Kanalıma Abone Ol
  31 Mayıs Salı 22.00 Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemiyle 4 haftada bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.
 • Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi
  Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi
  Time is TBD
  Youtube.com/healandmore Kanalıma Abone Ol
  Time is TBD
  Youtube.com/healandmore Kanalıma Abone Ol
  Time is TBD
  Youtube.com/healandmore Kanalıma Abone Ol
  19 Nisan Salı 22.00 Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemiyle 4 haftada bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.
 • Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  28 Haz Çar
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  28 Haz 2023 21:00 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  28 Haz 2023 21:00 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. 4 online ders kaydından oluşan Heal&More® sistemiyle bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.
 • Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  21 Haz Çar
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  21 Haz 2023 21:00 – 22:30 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  21 Haz 2023 21:00 – 22:30 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  21 Haziran Çarşamba 21.00 Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemiyle bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.
 • Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  14 Haz Çar
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  14 Haz 2023 21:00 – 22:30 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  14 Haz 2023 21:00 – 22:30 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  14 Haziran Çarşamba 21.00 Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemiyle bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.
 • Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  Kiloların ve İlişkilerin Eğitim Serisi 2023
  Birden Fazla Tarih
  07 Haz Çar
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  07 Haz 2023 21:00 – 22:30 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  07 Haz 2023 21:00 – 22:30 GMT+3
  Satın alınca detaylar Email ile iletilecek
  7 Haziran Çarşamba 21.00 Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemiyle bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.
 • Online Agri Egitimi - Boyun Agrisi
  Online Agri Egitimi - Boyun Agrisi
  10 May Çar
  Google Meet bağlantısı ile online sınıf
  10 May 2023 20:00 – 22:00 GMT+3
  Google Meet bağlantısı ile online sınıf
  10 May 2023 20:00 – 22:00 GMT+3
  Google Meet bağlantısı ile online sınıf
  10 Mayıs 2023 Çarşamba 20.00 -22.00 Bu eğitimde boyun ağrın için kendi kendine yapabileceğin beden dengeleyici refleksoloji noktalarını, aynı zamanda zihin gücünün yıkıcı etkisini yardımcı etkiye dönüştürmeyi ve duygularını bu gücün kaynağına dönüştürmeyi öğreneceksin.
 • Heal&More Ağrı Okulu - İstanbul Mayıs
  Heal&More Ağrı Okulu - İstanbul Mayıs
  06 May Cmt
  Kadıköy
  06 May 2023 12:30 – 18:30
  Kadıköy, Caddebostan, Bağdat Cd. no:226, 34728 Kadıköy/İstanbul, Türkiye
  06 May 2023 12:30 – 18:30
  Kadıköy, Caddebostan, Bağdat Cd. no:226, 34728 Kadıköy/İstanbul, Türkiye
  Tekrarlayan baş – boyun – omuz – kulunç – bel ağrını kökten çözmek için fiziksel sinir ağını ve mental sinir sistemini eş zamanlı olarak gevşetmeyi öğren. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, klinik odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.
 • Online Bas Agrisi Egitimi
  Online Bas Agrisi Egitimi
  03 May Çar
  Google Meet bağlantısı ile online sınıf
  03 May 2023 20:00 – 22:00 GMT+3
  Google Meet bağlantısı ile online sınıf
  03 May 2023 20:00 – 22:00 GMT+3
  Google Meet bağlantısı ile online sınıf
  3 Mayıs 2023 Çarşamba 20.00 -22.00 Bu eğitimde baş ağrın için kendi kendine yapabileceğin beden dengeleyici refleksoloji noktalarını, aynı zamanda zihin gücünün yıkıcı etkisini yardımcı etkiye dönüştürmeyi ve duygularını bu gücün kaynağına dönüştürmeyi öğreneceksin.
 • Heal&More Ağrı Okulu - İzmir
  Heal&More Ağrı Okulu - İzmir
  15 Nis Cmt
  Yelki
  15 Nis 2023 12:00 – 18:00
  Yelki, Yelki, Güzelbahçe/İzmir, Türkiye
  15 Nis 2023 12:00 – 18:00
  Yelki, Yelki, Güzelbahçe/İzmir, Türkiye
  Tekrarlayan baş – boyun – omuz – kulunç – bel ağrını kökten çözmek için fiziksel sinir ağını ve mental sinir sistemini eş zamanlı olarak gevşetmeyi öğren. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, klinik odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.
 • Heal&More Ağrı Okulu - İstanbul
  Heal&More Ağrı Okulu - İstanbul
  08 Nis Cmt
  Kadıköy
  08 Nis 2023 12:00 – 18:00
  Kadıköy, Caddebostan, Bağdat Cd. no:226, 34728 Kadıköy/İstanbul, Türkiye
  08 Nis 2023 12:00 – 18:00
  Kadıköy, Caddebostan, Bağdat Cd. no:226, 34728 Kadıköy/İstanbul, Türkiye
  Tekrarlayan baş – boyun – omuz – kulunç – bel ağrını kökten çözmek için fiziksel sinir ağını ve mental sinir sistemini eş zamanlı olarak gevşetmeyi öğren. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, klinik odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.
 • Birden Fazla Tarih
  06 Nis Per
  Maltepe
  06 Nis 2023 09:00 – 13:00
  Maltepe, Küçükyalı, 34840 Maltepe/İstanbul, Türkiye
  06 Nis 2023 09:00 – 13:00
  Maltepe, Küçükyalı, 34840 Maltepe/İstanbul, Türkiye
  4 Nisan Salı, 09.00-13.00 + 6 Nisan Perşembe, 09.00-13.00: Kişiye özel yüz yüze verilen İngiltere Reflexology Academy London® onaylı 8 saatlik Refleksoloji eğitimi (modül 1&2) + uluslararası sertifika
 • Bedenin ve Ozdegerin Ucretsiz Tanıtım Semineri
  Bedenin ve Ozdegerin Ucretsiz Tanıtım Semineri
  08 Eyl Per
  Online katılım linki email olarak gelecek
  08 Eyl 2022 21:00 GMT+3 – 09 Eyl 2022 22:00 GMT+3
  Online katılım linki email olarak gelecek
  08 Eyl 2022 21:00 GMT+3 – 09 Eyl 2022 22:00 GMT+3
  Online katılım linki email olarak gelecek
  Dış görünümünü etkileyen tek şey sadece bedenini değil; aynı zamanda sinir sistemini de neyle beslediğindir. Bedenini beslediklerin görünümünü etkiler. Sinir sistemininkiler ise, kendini nasıl gördüğünü; özünde hissettiğin değeri... Zararlı besleniyorsan, bunu nasıl faydaya dönüştürebilirsin?