top of page

Cemil Okten İstanbul, Mart 2018

10 sene önce geçirdiğim boyun fıtığı sonrası düşme ile nükseden ağrılarım için fizik tedaviye gitmekteydim. 8-9 seansta ağrılarım azalsa da geçmemişti. Oradaki terapistler, motosiklet kazası yapmış bir hastanın ayağından sıkıntısı olduğunu ve Sinan beye gittiğini ve çok fayda ettiği yönlü bildirimde bulununca hemen Sinan beyden randevu aldım. Çok seyahat ettiğimden dolayı hafta içine 4-5 seans sıkıştırdık. Ağrılarım gerçekten azaldı, hatta bir süre sonra geçti.

Çok samimi bulduğum Sinan bey benden referans yazısı isteyince bu satırları karaladım. Gerçekten tavsiye ederim.

Saygılar, Cemil Ökten

Ahenk Ö       , Bursa, ocak 2019

Çok değerli Sinan Hocam, 

Bugün belki de sayenizde hayatıma bambaşka bir noktadan yeniden başladım... Şu anda

hissettiğim o rahatlatıcı duyguyu tarif edecek bir kelime bulamıyorum.

2 yıldır Fibromiyalji ağrılarımla yaşadığım mutsuzluğu anlatacak kelime bulamazken,

ağrılarımın 2 seanstan sonra tamamıyla geçmesini tek bir kelime ifade edebilir: "özgürleşmek"...

Hayatımda birçok alanda tamamlandığımı hissetmenin güzelliği ise kocaman bir "hafiflik"

duygusu!

 

Hayatıma, kendime dair soruduğum tüm soruların cevaplarını siz bugün benim avuçlarıma

bıraktınız... Yaşadığım deneyim kelimelerle anlatılamayacak kadar derin ve tarifsiz.

Çok şükür sayenizde Fibromiylaji'nin F'si bile kalmadı. Çok teşekkür ediyorum, minnetle🙏

Esma, Antalya, Nisan 2021

Sinan Hocam'ın ve Heal&More'un hayatıma nasıl dokunduğunu anlatmak isterim. Dayanılmaz omuz ağrılarından kurtulmak için çareler ararken, Sinan Hoca ile yolumuz kesişti.

 

Ben, tek derdim omuz ve boyun ağrıları sanırken altından çıkanları, özgürleştiklerimi, fark ettiklerimi anlatmaya sayfalar yetmez. Aylar süren seanslardan sonra, beni uzun süredir görmeyen kişilerden duyduğum "Senin gözlerin bir başka parlıyor, yüzünün çizgileri bile değişmiş" cümleleri paha biçilemez.

Değerli Sinan Hocam ve değerli ekibi her daim dualarımdadır. Çünkü onlar bana bu hayatın verdiği en güzel hediyelerden biridir. İyi ki yollarımız kesişmiş.

Ö.V. İstanbul, Eylül 2020

Merhaba Sinan, zor ikna olan ve zor güvenen bir insan olarak bu satırları yazarken oldukça  düşündüm. Bununla birlikte dünkü seansımıza başlamadan evvel 4 gündür süren ve bıçak  gibi saplanan omuz ağrım, seanstan sonra hafifledi ve bugün hiç ağrımadığını fark ettim.

 

Bunu paylaşmasam olmazdı, umarım en kısa zamanda yüz yüze de bir seans yapabiliriz;

uzaktan bunlar oluyorsa, yüz yüze ne şifalar alırım😍 Emeğin için teşekkürler🙏

  

Buket, İstanbul, Şubat 2018

Yaklaşık 10 yıl önce koyulan boyun fıtığı teşhisi ile hayatıma girdi boyun ağrıları.

Tedavi sürecinde boyunluk ve ilaçlar vardı. Bazen rahatlama, çokça da kısıtlanmalar oldu

hayatımda.

 

4 yıl önce ani bir hareket ve yaşanan stres sonucu ciddi bir tutulma yaşadım.

Sil baştan boyunluk, ağır bir ilaç tedavisi, ilaçların yan etkilerinden dolayı ortaya çıkan gastrit

ve onun iyileşmesi için tekrar ilaçlar… Tekrar fizik tedavi, osteopati ve ilaçlar.. Üstüne bir de

eklem ağrıları eklenince, alternatif tedavi yöntemlerine yöneldim.

 

Bir arkadaşımın yaptığı  paylaşımda yolum Maltepe’de bir hastanede Sinan Bey ile kesişti. Yıllar önce aldığım Refleksoloji ile ilgili bir kitaptan zaman zaman kendime uygulamalar yapıyordum, o yüzden tereddütsüz ilk randevumu aldım. İlk seans sonrası gördüğüm fayda sürece devam etmemi sağladı.

 

Düzenli gittiğim seanslar sonrası yıllardır ilk defa boyunluk kullanmadan otobüs seyahati yaptım, sabahları uyandığımda ellerimde uyuşma olmuyor artık şükürler olsun. Ağrıların kader olmadığını öğrendim. Ağrılarım çok azaldı. Moralim düzeldi, motivasyonum arttı. Bedenim rahatladı,  huzurlu ve dengede.

 

Zaman ve emek vermek gerekiyor biraz. Gerçekten değiyor. Bu süreçte farklı teknikleri ile Sinan Bey’in uzmanlığı, yaptığı işe saygısı takdir edilesi. Her seansın katkısı ve açılımları farklıydı. Yaptığı işin arkasında duran, güvenilir, ağrıların dilinden anlayan birini ararsanız, yolunuz Heal&More’dan geçsin. Seçenlere şifa olsun, bana oldu. Sonsuz şükranlarımla.

 

Sevgi A     , Marmaris, Temmuz 2020

Gayet hareketli bir hayatım olmasına rağmen hayatımda ilk kez denizin ortasında bel kilitlenmesi ile tanıştım. 

 

Kıyıya çok yakın yüzerken bir anda belim kilitlendi. Ayaklarımı dahi hareket ettiremedim. Denizin içinde kalacağımı ve oradan çıkamayacağımı hissettim, doğrulamadım. Kızımın ve da oğlumun desteğiyle zar zor denizde doğrulabildim. Fakat ayakta duramadım. 

 

Sinan denizde anında müdahale etti,  hemen ayağıma Refleksoloji yaptı ve doğrulabildim. Fakat hala adım atamıyorum. Ayağımı sürüyemiyordum bile. Bu kez belime çalıştı ve az da olsa adım atar hale gelebildim. Destekle yürüyebilir hale geldim. Sonra yavaş yavaş açıldığını hissettim.

 

Ağrım şu anda tamamen geçti. Sinan’ın o sırada yanımızda olması ve anında müdahale edebilmesi büyük bir şanstı. Çok teşekkür ederim.

Abdullah A     , İstanbul, Ağustos 2020

Kurban bayramının son gününde merdivenlerde ayağım kaydı ve belimi şiddetli şekilde merdivenlerin sivri köşesine çarptım.

2 hafta boyunca tüm ağrı kesicilere rağmen ağrım geçmedi. Yataktan zor doğruldum. Tam 14.günde Sinan'dan belim için el Refleksolojisi çalışması aldım.

Etkisini hızla hissettim. Ertesi sabah yataktan ilk kez belim ağrımadan rahatça kalkabildim. Bu hızlı ve rahatlatıcı etki için çok teşekkür ederim.

Gürkan Koçak , İstanbul, Ocak 2017

2009'dan beri bel rahatsızlığı çekmekteydim ve sağ ayağımda his kaybı vardı. Sinan Bey ile tanışmama vesile olan patronum Tuncay Cumhur, bu çalışmanın bana iyi gelebileceğini söyledi. Ama ben pek inanmadım. Çünkü ameliyattan başka kurtuluşumun olmadığını zannediyordum.

Patronumun zoruyla Sinan Bey'den uygulama almaya başladım. Yıllardır iki büklüm yürürken, hatta merdiven çıkamazken, daha ilk uygulamadan sonra inanılmaz bir değişim oldu, belimin çok rahatladığını hissettim. Hem fiziken hem de ruhen inanılmaz bir rahatlama oldu bende. 7 seans sonra yeniden doğmuş gibiyim ve o gün bugündür bel ağrısı yaşamıyorum.

Necla Ayber , Ruhsal Bilimler Akademisi, Ankara, Mayıs 2017  

Sevgili Sinan’la tanışmaktan ve seans almaktan son derece mutluyum. Boynumdan omuzlarıma ve sırtıma yayılan ağrılar vardı ve 7 senedir Diyabet tip 2 ile mücadele ediyorum.

 

Sinan’ın son derece etkili uygulamasıyla kendimi çok çok daha iyi hissediyorum. Hem fiziksel, hem enerjisel olarak yaptığı uygulamaları gönül rahatlığıyla herkese önerebilirim. Sevgiyle ilerlediği bu yolda her zaman yolunun açık olmasını diliyorum. Sevgilerimle…

 

Rabia Erbaşİstanbul, Haziran 2016

Kısa bir süre önce bir merkezde bir tanıdığım sayesinde deneyimleme fırsatı bulduğum Refleksoloji ile terapi yöntemi sayesinde Sinan'ın mükemmel enerjisi ile boyun ve sırt ağrılarım kısa bir süre içinde iyileşme sürecine girdi.

 

Bu tamamlayıcı terapi yönteminin uygulayıcısı Sinan'ın şifalı elleriyle en kısa sürede tanışmanızı diler, kendisine bu yöntem ile insanları huzura kavuşturması adına teşekkürlerimi sunarım. Sevgiler...

 

Ruth Collins - Fizyolojist, Dublin, Mayıs 2017

Sinan, benim Profesyonel Klinik Refleksoloji üzerine aldığım eğitimde sınıf arkadaşlarımdan biriydi. Şans eseri ikimiz de Kardiyoloji ile ilgili altyapıya sahiptik; ben fizyologum Sinan ise biyomedikal mühendisi. Doğal olarak, modern tıp ile ilgili bu ortak alt yapımızın tamamlayıcı tedavilere olan ilgimizle nasıl iç içe geçtiğini konuştuk.

 

Sinan birçok tedavi yönteminde meziyetli iken ben henüz yolculuğumun başında idim. Ders boyunca kendisine ne kadar inatçı biri olduğumdan ve boyun eğmekte zorlandığımdan bahsettim.

 

Dersten sonra Sinan postürümü düzeltmeye yönelik olarak omurgama çalıştı. İnanılmazdı, acıtıcı ama inanılmazdı. Uygulamanın ardından, omuzlarım üzerinden geriye doğru bakabilmeye başladım ve hala da bakabiliyorum. Kendimi bedenimle iletişim içinde hissediyorum.

 

Bu uygulama/tedavi 4 ay önceydi ve ben hala boynumda yıllardır hissetmediğim kadar esneklik ve hareket kolaylığı hissediyorum. Sinan, yüksek zekası geniş duyarlılığıyla bütünleşen biri. Nazik ve profesyonel yaklaşımı ile her türlü danışanını rahat ettirebilir. Doğru, dürüst yapısını ve bilgiye olan iştahını takdir ediyor ve kendisini kesinlikle tavsiye ediyorum. Bütünleşik tedavilere yürekten inanıyor ve ileride birlikte çalışabilmemizi umuyorum.

Suzie MunnLondra, Nisan 2017

Mart 2017’de Londra Refleksoloji Akademi’sindeki eğitimime devam ederken bir gün sırtım tamamıyla tutuluverdi. Derse gitmek üzere bindiğim trendeydim. Ağrı o kadar şiddetliydi ki nefes almama engel oluyordu, okula nasıl ulaşabileceğimi bilemez duruma geldim. Sonunda vardığımda, Sinan’ı gördüm ve hemen bana yardım etti.

 

Rahatsızlığım üzerinde çalışmasını isteyip istemediğimi sordu ve ben de memnuniyetle kabul ettim. Zar zor masaj masasına ulaştım ve sihirli elleri ile ayaklarıma ve vücuduma çalıştı. Ders başlayana kadar 40 dakika kadar çalıştık ve anında bir rahatlama ile iyileşme hissettim.

 

O gece yattığımda çok rahat uyudum ve sabah uyandığımda tüm sırtım ve belimi çok daha iyi, adeta şifalanmış hissettim. Ağrı geçmişti. Bunun için kendisine daima minettar olacağım. Bu durum başıma daha önce de bir kez gelmişti ve bir osteopata gitmiştim. O dönemde iyileşmem ve rahat nefes alabilecek hale gelmem 2 hafta sürmüştü.

 

Eğer Sinan mesleğini İngiltere’de yapıyor olsaydı, kendisinden tedavi tamamlayıcı terapiler almak için şehirler arası bile yol kat ederdim. Tek kelime ile inanılmaz, nazik, ilgili ve her şeyden önemlisi üstün yetenekli!

Rebecca Williams - Cornwall Koleji, İngiltere, Eylül 2017

Birkaç aydır gelip giden bire bel ve kalça ağısından muzdariptim. Sinan’la karşılaştığımızda sağ kalçam tamamen tutuşmuş haldeydi ve çojk ağrım vardı. Kısa bir seans aldım ve akabinde yumuşama ve rahatlama hissettim. Günün devamında  4 saat boyunca sıkışık bir şekilde oturarak tren yolculuğu yapmış olmama rağmen çok daha iyi hissediyordum. Ve ertesi  gün ağrı yok olmuştu!! Ek olarak genelde bu tür kalabalık ve sıkışık tren yolculuklarında çok gerilirdim ama  bu kez gayet rahat geçti yolculuğum. Çok teşekkürler Sinan!

 

Mercedes Lozano FidalgoLondra, Nisan 2017

Sinan ile benim de eski refleksoloji hocam olan Hagar Basis vasıtasıyla tanıştım ve kendisinden refleksoloji seansı aldım. Tekniğinin titiz, derin ve hassas olduğunu gördüm ve neredeyse seans başlar başlamaz boynumdaki ve omuzlarımdaki ağrının azaldığını, gerginliğin rahatladığını fark ettim. Refleksoloji dışındaki tekniklerini kullanarak bana yüz ve boyun masajı da uyguladı ki bu da ilgili bölgelerde çok daha etkin bir gevşeme hissi yarattı. Ağrımın altında yatan kök sebepler ile ilgili bilgi verdi ve doğrudan bu sebeplere etki edecek noktalara nasıl kendi kendime çalışabileceğimi ipuçları ile gösterdi. Sinan’ın tekniğini; bedene, zihne ve ruha aynı anda etki eden çok geniş kapsamlı bir terapi olarak tanımlayabilirim.

 

Almudena Moreno VerduLondra, Şubat 2017

Sinan omurga sorunlarım ile ilgili bana çok yardımcı oldu. Öyle ki seansın hemen ardından omuzlarımdan çok ağır bir yük kaldırılmış gibi hissettim ve esneyerek çok rahatça yere kadar uzanabildim. Kendisi bir meleğin ellerine sahip. Çok teşekkür ederim Sinan!

Ameliyattan başka kurtuluşumun olmadığını zannediyordum. 7 seans sonra yeniden doğmuş gibiyim ve o gün bugündür bel ağrısı yaşamıyorum.

bottom of page