top of page

YÜZ REFLEKSOLOJİSİ

 

 

Sosyal medyada çok yakın çekimlerde, filtre kullanmadan kalıcı şekilde parlak bir

cilde sahip olmak nasıl mümkün? Instagram’da #nofilter hashtag’ine yakın

çekimlerde pek rastlamayız. Oysa göğsünüzü gere gere filtresiz yakın çekim

selfie’nizi rahatça paylaşmanız gayet mümkün.

 

Cildimiz bizi ilk temsil eden şeydir, tanıtım panomuzdur ve aynı zamanda

bizi akla hayale gelmeyecek pek çok şeyden koruyan sadık dostumuzdur.

Israrla titiz bir bakım ve sağlıklı yaşam tarzı istese de, yardımlarının yanında bizden talep ettiği şeylerin lafı bile olmaz! Gülümsememizi gülümseme yapan, hüzünümüzü üzüntülü yapan yüzümüze gerçekten sahip çıkıyor muyuz? İyi bir uyku, temizlik bakımları ve sağlıklı yiyecekler ve daha nice faktöre elimizden geldiğince dikkat ediyoruz.

 

Peki neden sağlıklı yaş almak yerine hala yaşlanmaya devam ediyoruz? Ağladıkça oyuncaklara boğduğumuz bir çocuk gibi davranan cildimize daha ne lazım? Yediğimiz faydalı şeylerin sindirimi ve verimi burada çok önemli. Evet faydalı yemekler, besin takviyeleri ve bol su tüketiyor olabilirsiniz ve çok da iyi yapıyorsunuz. Ancak bir yandan aldığınız bu ürünlerin gerçekten ne kadarı bağırsaklarınız tarafından etkili bir şekilde emilerek, efektif şekilde bünyenize ve kan dolaşımınıza ve oradan da hücrelerinize kazandırılabiliyor acaba?

 

Tüm organlara ve hücrelere, faydalı maddelerin adaletli bir şekilde dağıtılabiliyor, eksiksiz ve kayıpsız gönderilebiliyor olması lazım ki, en büyük ve bir o kadar nazlı organımız olan cildimiz, yüzümüz olabilecek en sağlıklı ve en parlak haline kavuşsun. Bunun için de sindirimde görevi olan tüm organları, sindirim sistemimizi en verimli şekilde çalışacak halde tutumak; yüzümüze ve tüm cildimize çok iyi gelecek, yaşlanmasını önlemek bir yana, yakınlarınızın çok şaşkın tepkiler vereceği kadar parlaklık kazanması mümkün!

 

Yüz güzelliğinin bizden istediklerini vermek için onu basmakalıp yollarla yaklaşmaktan vazgeçip, hem kendimizi hem de cildimizi yormak yerine, günümüz modern bilimiyle ve sağlık disiplinleriyle anlaşmaya varmış olan ve aynı zamanda antik bir geçmişe sahip olan yaklaşımları keşfetmeye davetlisiniz: Yüzümüzü kırıştıran bedensel ve duygusal tıkanıklıklardan arınarak yüzümüze beden-zihin detoksu yapmak ve ardından ferahlayan dolaşım sistemi ve gözenekleri, daha güzel şeyler dolması için hazır hale getirmek; bir benzetme yapacak olursak, çok değer verdiğimiz bir misafirin gelmesi için önce evimizi tertemiz ve düzenli hale getirmek gibidir.

Ankara için sadece haftasonu için planla
bottom of page