top of page

Zeynep Duran, Hemşire, İstanbul, Ekim 2016

Herkese sağlıklı günler dileyerek başlamak istiyorum. 49 yaşında emekli hemşireyim. Öncelikle bu harika insanla ve refleksolojiyle nasıl tanıştığıma geçmeden önce neden böyle bir arayışa girdiğimden bahsetmek istiyorum. Hiçbir şikayetim yokken, kredi çektiğim bankanın istediği zorunlu tetkikleri yaptırırken, sağ kasığımda bir kitle olduğu ortaya çıktı. MR sonucunda solid lezyon denilen bu kitleyi aldırmak için 27 Nisan 2015'te ameliyat oldum. Ameliyat sonrası narkozun etkisi geçmesine rağmen sağ bacağımı oynatamıyor ve yukarıya kaldıramıyordum. Sadece bilek hareketim vardı. Korkunç ve ürkütücü bir duyguydu. Rabbim hiç kimseye yaşatmasın.

Çok ciddi bir sorun olduğunun üzülerek farkındaydım. Çıkan patoloji sonucu da bunu

doğruluyordu. Alınan parça yağ bezesi değil, sinir kılıfından alınan bir kitleymiş. Bu işlem 

esnasında sinir kesisi ve çevre sinirlerin zarar görmesi nedeniyle sağ bacakta kısmi felç durumu

söz konusuydu. FTR, Nöroloji ve Ortopedi klinikleri arasında çok zorlu bir maratonum başlamış

oldu. 42 gün FTR servisinde yattım.

 

Taburcu olduktan sonrada haftalık rehabilitasyon programları, EMG'ler, ilaç tedavileri yoğun bir

şekilde devam ederken ben sürekli başka arayışlara da devam ediyordum. Çünkü yalnız hiçbir şey

yapamıyor ve sokağa çıkamıyordum. Yine Rabbime yalvardığım bir gün kızım, Refleksoloji tanıtım

seansı  olduğunu söyledi.

Aslında çok isteksiz gittim. Çünkü ameliyat olalı 11 ay olmuştu ve ben halen eski aktif yaşantıma

çoook uzaktım. Sadece, evde yalnız kalabiliyor ve kendi ihtiyaçlarımı desteksiz giderebiliyordum.

Veeeee sevgili arkadaşlarım 22 Mart 2016 Salı günü, kızımın beni zorla götürdüğü ve hayatımın

dönüm noktası olan o yerde, harika insanlarla ve Refleksoloji iyle tanıştım. Hayatımda ilk defa

deneyimlediğim Refleksoloji'nin Sinan tarafından yapılan 15 dakikalık tanıtım seansı sonrasında

mucizevi bir şekilde ayağımı saniyelik de olsa yukarıya kaldırdım ancak hemen düştü. Çünkü

kontrol edemiyordum. Bu esnada kızımda yanımdaydı ve bu duruma ikimizde şok olmuştuk.

 

Sevgili Sinan'la, hemen bu güzel sürecin devamı için haftada iki günlük seans programına başladık.

Bu arada da sevgili arkadaşlarım, halen nöroloji ve FTR kontrollerime devam ediyorum tabii ki.

Refleksoloji inanılmaz faydasını göreceğiniz ve medikal  tedaviyi bana göre % 100 destekleyen bir tamamlayıcı terapi.

 

Meltem Duran, İstanbul, Temmuz 2016

Sinan sihirli parmakları ile hayatımıza girdiğinden beri bizim ev çok daha keyifli bir haneye dönüştü. Annem geçirdiği ani bir ameliyat sonrası geçici süreli yürüme engeliyle karşılaşmıştı. Evrendeki güzel tesadüfler sonucu Sinan’la tanıştığında annemin tek beklentisi, fizik tedavi sürecinin desteklenmesiydi ama bundan çok daha fazlasıyla karşılaşacağımızdan habersizdik.

 

Birinci ayı takip eden düzenli seanslar sonrası annemin iyileşmesi o kadar hızlı oldu ki, kendisi fizik tedavi hareketleri konusunda bile tembelliğe başladı. Bu çalışmalar annemi, fiziksel iyileşmesine paralel şekilde psikolojik olarak da çok destekledi. Ameliyat sonrası uzun süre evde kalmanın yarattığı depresif ruh hali temizlendi önce, sonra temizlenen alana pozitif enerji dolduruldu. Sonuç da, evde müzik dinleyerek yemek yaparken dans eden ve enerji saçan bir anne!

 

Öyle ki annemin Sinan’la görüştüğü Pazartesi ve Perşembe günleri de benim için haftanın en sevdiğim günleri haline geldi. Tabii bununla da kalmadı, annem yükselen enerjisi sonrası imaj değişikliği yaptı ve güzel gülüşüyle herkese de enerji yaymaya başladı. Üstelik bu yüksek enerjisi ameliyat süreci öncesindekinden çok daha harikaydı!

 

Sihirli parmaklar diyerek başlamıştım yazıma, neden sihirli parmaklar derseniz, gözleriniz kapalıyken size yaklaştığını daha size dokunmadan bile şiddetle hissediyor olmanız değil sadece, sihirli parmaklarıyla kelebek etkisi yaratabiliyor olması.  Annemin ayaklarında çalışarak bizim evi daha neşeli bir hale nasıl getirdi bilmiyorum.

 

Tabii bu güzellikler için annem görüşmelerin devamlılığına çok önem verdi, bazı görüşmeler sonrası yorgun hissetti,  bazı görüşmelerden sonra saatlerce uyudu, çünkü içeride temizlenmesi gereken şeyler vardı ve yenisine yer açmak için eskisini çıkarmak gerekir. Bazen “ay bu görüşmede Sinan ayaklarıma çok bastı.” diyerek penguen gibi yürüdü. Aslında tatlı bir söylenme gibiydi ama her seferinde enerjisinin daha da arttığını gözlemledim ve çok keyif aldım.

 

Emeğin ve sevginin olduğu her yerde mucizeler doğar bence. Annem ve Sinan, ikisi de bu süreçte çok emek harcadılar ve sonucunda mucizeler oldu.

Teşekkürler Sinan, hayatımıza böyle güzel dokunduğun için...

Sehlan U, İstnabul, Nisan 2019

On iki sene arayla iki kez yüz felci geçirdim. İkinci seansta yeniden tat almaya ve damağımı hissetmeye başladım, ağrım azaldı. İyileşmem hızlandı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. 

Birinci ayı takip eden düzenli seanslar sonrası annemin iyileşmesi o kadar hızlı oldu ki... Bu çalışmalar annemi, fiziksel iyileşmesine paralel şekilde psikolojik olarak da çok destekledi.

bottom of page