top of page

heal&more®
kİlolar & İLİşkİler eğİTİMİ

Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemiyle bu döngüden özgürleşip, kilo vermeye başladığını göreceksin.

pexels-shvets-production-7506692.jpg

BU EĞİTİM KİMLER İÇİN?

  • Vücudun ısrarla fazla kiloları tutuyor, gün boyu dikkat edip ya gece ya da başka bir zamanda tüm gününün kalorisini fazlasıyla alıyorsan,

  • Diyetisyene, doktorlara, hatta belki operasyonlara rağmen hiçbir şey olmamış gibi aynı kilodasın veya daha ağırsan,

  • Önem ve değer verdiğin kişilerle olan ilişkilerin, biriktirmeye çalıştığın her şeyle olan ilişkilerin arka planda seni zorlayan, belki sürekli tekrarlayan, bitmeyen bir huzursuzluk veya eşitsizlik üzerine kurulu gibi hissediyorsan,

  • Ve tüm bunların ortak sonucu olarak kendini olduğun haliyle çevrene gösterememek, yapmak istediklerini gerçekte istediğin gibi yapamamak hali içindeysen,

...o halde bu eğitimi tam da senin için hazırladım.

Ve seninle birlikte, bu eğitimde aşağıdaki sorulara cevap vereceğiz.​

  • Neden kilo veremiyorsun?

  • Neden fazla yemene engel olamıyorsun?

  • Neden bir sürü yol denedikten sonra yine aynı kilona dönüyorsun?

  • Ve tüm bunlara rağmen NASIL kilo verebilirsin?

NELER İÇERİR?

Heal&More® Kiloların & İlişkilerin Programı, 

90 dakikalık 4 adet ONLINE dersten oluşur:

1. Ders: Kilo ve İlişkiler arasında sinir sistemi üzerinde nasıl bir bağ var? Gerçekçi olmayan hedef ve başlangıçlar, kıtlık korkusu, biriktirme, istifleme ihtiyacı ve aç kalma korkusuna bağlı sürekli aç hissetme,

2. Ders: Fazla Kilo-Az İlişki döngüsünde zihinsel ve duygusal süreçler. Başkalarının sorumluluklarını ve dertlerini üzerine almaktan kaynaklı suçluluk, üzüntü, gerginlik kaynaklı kötü beslenme,

3. Ders: Fazla Kilo-Az İlişki döngüsünde bedensel süreçler ve bunların zihinsel ve duygusal yansımaları. İnsülin direnci, leptin direnci, enflamasyon, tedaviye rağmen fazla yeme istediğinin hep olması, öfkeyle sert yiyecekleri çiğneme isteği,

jade-destiny-Cix4j4GP1AM-unsplash_edited

4. Ders: Tüm bu ilişkilere yönelik bedenden bilince işleyen teknikler. Kilolu bedeninden bir yandan utanmak, öte yandan da vazgeçememek, özellikle kadınlarda ofis ve benzeri sosyal ortamlarda rahatsız edilmeyi azaltmak için beden yapısını kamufle edercesine kilolu kalma eğilimine ihtiyaç duymaya bağlı bilinçsizce düzensiz beslenme.

 

NOT: 4 dersi de kendi müsait zamanında istediğin tekrarda izleyebilirsin, yaşam boyu kayıtlara erişebilirsin.  Dersleri doğru verimde anlayabilmen için sıralarını atlamadan 4 dersi de sırayla izlemelisin. Kayıttan olduğu için istediğin tekrarda izleyebilirsin. Tüm ders içerikleri gerçek seanslardan edinilien problemlere karşı gerçek çözümlerden derlenerek oluşturulmuştur.

pexels-shvets-production-6975326 (1)_edi

NEDEN?

Bu zaman kadar seni etkileyen ilişkilerin, seni bugünkü haline getiren anıların ile şimdi buradasın. İnsanlarla olan ilişkilerinde bir konumun var, bu pozisyon aynı kaldığı sürece sen de aynı şekilde etkileniyorsun. Seni zorlayan şeylere karşı kendini nasıl korursun?

 

Kilo almak, fazla yemek tüm bunlara karşı bedensel bir tepkidir. Kilo vermek için giriştiğin yollar, özündeki bu esas sebepleri çözmediğin sürece geçici etkide kalacak, yine aynı beden yapısına ya da daha ağırına dönmüş olacaksın.

 

Bedeninde neler oluyor da iştahın açılıyor ya da yediğin her şey neden anında kiloya dönüşüyor?

Homeostasisini yöneten sistemlerin, hormon bezlerin, sinir sistemin senin sağlıkla uzun süre varlığını sürmene odaklıdır. Birçok sebeple yağ ile korunmana ihtiyaç duyabilir.

Örnek olarak içinde kıtlık korkusu / tehditi baskınsa, stok tutma ihtiyacı  duyan vücudun gelecek belirsizliğine karşı önlem amaçlı yağ dokusu oluşturur. Fizyolojik sebeplerle beynin leptin (tokluk) ve ghrelin (açlık) homronlarına direnç geliştrimiş olabilir ya da bu hormonlar sosyal ilişkilerinde maruz kaldığın stres sebebiyle dengesiz salgılanıyor olabilir.

 

İçinde bulunduğu sosyal ortamda diğerlerinin arasında kendisini silik hisseden birisi, hem güvenliği arttırmak, hem de sosyal kimliğini güçlendirerek topluluktan dışlanma ihtimalini azaltmak amacıyla da kilo tutabilirsin.

 

Stresliysen, çok fazla sorumluluk aldıysan, bedenin geleceğe güvensiz bakar ve olabilecek her şart için; bedenine fiziksel darbeler alma ihtimaline karşı hayati organları korumak, kıtlık ve dışlanma ihtimaline karşı yedek enerji kaynağı tutmak ister, bu doğrultuda yine iştahın açık olur.

 

Stres, üzüntü, korku ve/veya çeşitli alışkanlıklar karşısında bedende kronik enflamasyon oluşabilir. İnsülin direnci, leptin direnci, anlaşılmaz şişkinlikler, ağrılar, eklem ağrıları, gerçekten ne yaparsan yap kesinlikle azalmayan hatta “esrarengiz” bir şekilde artan fazla kiloların altında bağışıklık sistemi tepkisi yatar.

nasıl?

En zayıf anların sana istemediğin şekilde yediriyor. Bu çalışmanın amacı en zayıf hallerini güçlendirerek zararlı ve fazla yeme ihtiyacını düzeltmene yardımcı olmaktır.

 

Heal&More® sisteminde kilo düzensizliğine sebep olan faktörleri sinir sisteminden temizlemeye yönelik çalışırız. Bunu hem bedeninde, hem de zihninde tutunduğu noktaları ve duyguları bu etkilerden nazikçe özgürleştirerek yaparız.  Çünkü kimse için yukarıdaki sebeplerin çözümleri aynı değildir. Bu nedenle ben de her biri için farklı yollar oluşturuyorum.

Yapıların,  geçmişin, bugüne gelirken geçtiğin yollar seni özel kılar. Sana iyi gelecek olan çözüm de genele hitap eden bir şey değildir, senin ihtiyaçlarına hitap eden özel bir yoldur.

pexels-john-diez-7389110.jpg

Bu eğitim serisi başlamadan önce her bir katılımcı bana kilo verme engelleriyle ve geçirdiği süreçlerle ilgili bir e-mail yolladı. Bu e-mailleri tek tek okuyup, eğitimin içeriğini anonim olarak her bir katılımcıya hitap edecek şekilde ders içeriklerini düzenledim.

 

Bu şekilde her bir katılımcı sadece kendisi için cevaplar bulmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer katılımcıların neyle mücadele halinde olduğunu görür. Sinir sistemi gevşer ve iyileşme daha bu noktadan başlar...

 

Sinir sistemin, yeniden şekillenebilen bir harita gibidir. Uzun süreli stres, tıpkı bir sel gibi bu haritanın "doğal" yollarını siler, tıkar, kapatır. Hele de bu stresin kaynağı aile / iş / sosyal çevre gibi yakın ilişkilerden kaynaklı ise, selin izleri çok daha derin olur. Kilo tutma hali, bu aşınmaya verilen sistemik tepkilerden en yaygın olanıdır. Bu tepki bastırılamaz, geri çevrilemez ama kökünden başlayarak "dindirilebilir". Sinir sistemi bu köke giden yolun ta kendisidir. Ve Heal&More sistemi, tam da bu nedenle sinir sistemi üzerinden köke doğru çok yönlü çalışmayı öğretir.

bottom of page