top of page

Semin Yaman Yılmaz ,İstanbul, Eylül 2017

Sinan’a bir migren atağı sonrası gitmeye karar verdim. Uzun süredir bu ağrıyı çekiyordum. Ve artık bu ağrıyı anlamaya karar vermiştim. Bana bu baş ağrılarım kendimle ilgili acaba ne anlatıyordu? Ağrı kesici almak kolaydı. Ancak bu ilaçlar sadece o andaki semptomu ortadan kaldırıyor ama tedavi etmiyordu.

Sinan ile ilk çalıştığımız gün inanılmaz bir farkındalık yaşadım. İnsan yaşadığı bir olayı zaman içerisinde belki unutabiliyordu ancak duygusal bedenin unutması uzun sürüyordu. Bedenimde travma geçirdiğim bir noktaya Sinan’ın bastırmasıyla duygusal bedenimin yanıtı bunu bana ispatlamıştı.

 

Çenemde seneler önce yaşadığım travma duygusal bedenimdeydi. Onun sadece ortaya çıkmasına Sinan yardımcı oldu. O sıkışık duygu kendini ifade edince beden rahatladı. Bir diğer önemli nokta ise bedenimi rahatlatmayı çok iyi bilmiyor olmamdı. Sinan ile çalışmamdan sonra bedenime sürekli rahatlama komutu verdiğimi fark ettim. Her yerde.

Migren ağrısı ise zaman zaman bedenime girmeye çalışsa da dışarıda kaldığını fark ettim. Ağrıyı biliyordum. Nasıl geldiğini de. Ama sistemime girmesine izin vermiyordum.

bottom of page