top of page
Pazar Yazısı Kapakları (12).png

BEDENİN & ÖZDEĞERİN

Bedenini neyle beslediğin görünümünü etkiler.

Sinir sistemini neyle beslediğin ise, kendini nasıl gördüğünü;

özünde hissettiğin değeri...

Dış görünümün, bu ikisinin birleşimidir:

Ne olduğunun ve ne kadar değerli hissettiğinin.

Özdeğerine hakettiğin yeri vermek için şimdi başla:

Kendini Yeniden İnşaa Et

BU EĞİTİMDE NELER VAR?

Bedenini neyle beslediğin görünümünü etkiler.

Sinir sistemini neyle beslediğin ise, kendini nasıl gördüğünü; özünde hissettiğin değeri...

Dış görünümün, bu ikisinin birleşimidir: ne olduğunun ve ne kadar değerli hissettiğinin.

 

Öz değerin bedeninden etkilenir, bedenin de öz değerinden etkilenir.

 

Peki ya küçüklüğünden beri bedenin ve/ya sinir sistemin hep kötü şeylerle beslendiyse? Bu kaderin değildir. Bu, hem bedenen hem de sinir sistemin açısından istediğin hale dönüştürebileceğin bir durumdur:

 

Eğer bedenin mutlu olduğun biçimde değilse, kilo problemin varsa, ödem, hareketsizlik ve hoşlanmadığın farklı hissettiren görünümlerin varsa özdeğerin bundan etkilenebilir, insanların tepkilerinden etkilenebilirsin.

 

Özdeğerin sarsıldığında (veya kişiliğin oluşurken yaşadığın sarsıntılarla sinir sistemin şekillendiğinde) ise; bu beden yapına, dolayısıyla görünümüne sirayet eder. Kendine zarar veren bağımlılıklar, davranışlar, yeme / yememe alışkanlıkları, seni yıpratan ve kendini önceliklendirmeni önleyen zararlı ilişkiler özdeğerindeki kırılmalardan beslenir ve beden görünümünü değiştirir.

Özellikle büyürken duydukların; sana söylenenler, kıyaslamalar…ve duymadıkların; senin duyulmaman, ihtiyaçlarının umursanmaması…her biri özdeğerini şekillendirir. Eğer sinir sistemin uzun süre, yıllarca (hatta belki doğduğundan beri) aynı ifadelerle beslendiyse; üzerinden atmaya çalıştığın etki de aynı şekilde varlığını sürdürür.

 

Bu bir kısırdöngüdür.

Bu çelişki sende yaşanıyor.

Ve seninle çözülebilir.

Nasıl özgürleşebilirsin?

Özdeğerini Sorgulatan Kişi / Olay / Durum Neydi?

Bunların etkisinden nasıl özgürleşirsin?

 

Küçüklüğünden beri gerçeğinmiş diye kabul ettiğin, normal gördüğün tavırlar, davranışlar, hareketler, kararlar esasında sana, bedenine, kritik kararlarına zarar veriyorsa, bunu nasıl faydaya dönüştürürsün?

Değer - özdeğer dengesi; güç hissi, geleceğe ve kendine güven, değişime ayak uydurmak ve adım atma iradesi hem bedeninin, hem de zihninin konularıdır:

 

Neden ailem beni desteklemiyor, eşim değer vermiyor, kimse bana yardım etmiyor, halimi anlamıyor?

 

İşimdeki başarımı niye kimse görmüyor, bunların finansal karşılığı neden hala gelmiyor, ya başaramazsam ne olur? Geleceğim beni korkutuyor!

Değişim hoşuma gitmiyor, hayat beni nereye götürüyor, neden her
şey değişiyor, yanlış yolda girme ihtimalim beni resmen paralize ediyor, adımlarım doğru yöne mi gidiyor… Aklındaki tüm bu soru(n)lar bedenine çeşitli şekillerde etki eder.

Bu soruların kaynağı ise, seni hareketsiz bırakır. Bunca endişe dolu duygu ve düşünce; gerek harekete geçmekte, gerekse hareket etmekte seni geride bırakır. Zihnin kaygı ve kararsızlık içinde donakalır.

Onun bu hareketsizliği, zamanla bedene de yansır. Strese verilen temel tepkilerden biri olarak yeme bağımlılığı döngüye dahil olur. Yersin; unutursun, rahatlarsın, gevşersin…Ama yiyerek sorunları çözemezsin. Sadece yenileri ekleyebilirsin.

Beyninin alışkanlıklarını, düşünce alışkanlıklarını zinde, canlı, çözümsel, güçlü, ayakları yere sağlam basan şekilde yeniden düzenlemek için bu eğitime katıl!

 

Her fiziksel sorunun arkasında bir döngü, her döngünün içinde kök sebepler bulunur. Bunları çözmek, senin elindedir.

 

Bu eğitimde, hayatının önemli bir kısmında yer eden bu konuları seninle birebir olarak ele alacağız, kendi kendine bu döngülerinden bağımsızlaşmana destek olacağız:

  • Metabolizman

  • Yorgunluk

  • Özdeğersizlik

  • Korku

Eğitim katılım bağlantısı eğitim saatine doğru email adresine yollanacaktır. Canlı online eğitimi kaçırırsan, tekrarını daha sonra kayıttan izleyebilirsin.

Eğitim Katılım Ücreti 390 TL 

Not: 

Kredi kartı ile ödemek istersen İyzico bağlantısına tıklayarak güvenli ödeme yapabilirsin.

EFT/ Havale / FAST ile ödemek istersen; 
Hesap Adı: Sinan ÖZCAN
İş Bankası IBAN: TR78 0006 4000 0011 4550 0411 40

Heal&More®'da yer alan tüm çalışma ve eğitimler, mevcut tıbbi tedavini ve genel sağlık durumunu destekleyicidir. Tıbbi tedavi yerine geçmez. Bir rahatsızlığın varsa öncelikle mutlaka bir tıp doktoruna başvurmalısın.

Bizi Ara

534-726-44-86

E-mail Yolla

Bizi Takip Et

  • Instagram
  • LinkedIn
Seans Seçenekleri
bottom of page