top of page

05 Nis Sal

|

Youtube Heal&More youtube.com/healandmore

Kiloların ve İlişkilerin Eğitimi Salı Grubu

Ne yaparsan yap sürekli aynı vücut biçimine dönüyor, hep aynı ilişkileri yaşıyor, kendini kısırdöngüde buluyorsan, seni sürekli bu duruma sokan çok yönlü sebepleri ıskalıyorsun demektir. Heal&More® sistemi ile 4 haftada bu döngüden özgürleşerek kilo vermeye başladığını göreceksin.

Kiloların ve İlişkilerin Eğitimi Salı Grubu
Kiloların ve İlişkilerin Eğitimi Salı Grubu

Saat ve Yer

05 Nis 2022 22:00 GMT+3

Youtube Heal&More youtube.com/healandmore

Misafirler

Etkinlik Hakkında

BU EĞİTİM NELERE CEVAP VERİR?

 • Neden kilo veremiyorsun?
 • Neden fazla yemene engel olamıyorsun?
 • Neden bir sürü yol denedikten sonra yine aynı kilona dönüyorsun?
 • Ve tüm bunlara rağmen NASIL kilo verebilirsin?

BU EĞİTİM KİMLER İÇİN?

 • Vücudun ısrarla fazla kiloları tutuyor, gün boyu dikkat edip ya gece ya da başka bir zamanda tüm gününün kalorisini fazlasıyla alıyorsan,
 • Diyetisyene, doktorlara, hatta belki operasyonlara rağmen hiçbir şey olmamış gibi aynı kilodasın veya daha ağırsan,
 • Önem ve değer verdiğin kişilerle olan ilişkilerin, biriktirmeye çalıştığın her şeyle olan ilişkilerin arka planda seni zorlayan, belki sürekli tekrarlayan, bitmeyen bir huzursuzluk veya eşitsizlik üzerine kurulu gibi hissediyorsan,
 • Ve tüm bunların ortak sonucu olarak kendini olduğun haliyle çevrene gösterememek, yapmak istediklerini gerçekte istediğin gibi yapamamak hali içindeysen,
 • ...o halde bu eğitimi tam da senin için hazırladım.

4 HAFTALIK EĞİTİM AKIŞINDA NELER VAR?

1. Kıtlık korkusu, biriktirme, istifleme ihtiyacı ve aç kalma korkusuna bağlı sürekli aç hissetme,

2. İnsülin direnci, leptin direnci, enflamasyon, tedaviye rağmen fazla yeme istediğinin hep olması, öfkeyle sert yiyecekleri çiğneme isteği,

3. Başkalarının sorumluluklarını ve dertlerini üzerine almaktan kaynaklı suçluluk, üzüntü, gerginlik kaynaklı kötü beslenme,

4. Kilolu bedeninden bir yandan utanmak, öte yandan da vazgeçememek, özellikle kadınlarda ofis ve benzeri sosyal ortamlarda rahatsız edilmeyi azaltmak için beden yapısını kamufle edercesine kilolu kalma eğilimine ihtiyaç duymaya bağlı bilinçsizce düzensiz beslenme

ders konularını haftalık ayırmış olsam da, her derste diğer konulara da biraz değineceğim için, konunuzla ilgili daha kapsamlı bilgileri alabilmek için tüm derslere katılmanız gerekiyor

Bu zaman kadar seni etkileyen ilişkilerin, seni bugünkü haline getiren anıların ile şimdi buradasın. İnsanlarla olan ilişkilerinde bir konumun var, bu pozisyon aynı kaldığı sürece sen de aynı şekilde etkileniyorsun. Seni zorlayan şeylere karşı kendini nasıl korursun?

Kilo almak, fazla yemek tüm bunlara karşı bedensel bir tepkidir. Kilo vermek için giriştiğin yollar, özündeki bu esas sebepleri çözmediğin sürece geçici etkide kalacak, yine aynı beden yapısına ya da daha ağırına dönmüş olacaksın.

Bedeninde neler oluyor da iştahın açılıyor ya da yediğin her şey neden anında kiloya dönüşüyor?

Homeostasisini yöneten sistemlerin, hormon bezlerin, sinir sistemin senin sağlıkla uzun süre varlığını sürmene odaklıdır.

Birçok sebeple yağ ile korunmana ihtiyaç duyabilir.

Örnek olarak içinde kıtlık korkusu / tehditi baskınsa, stok tutma ihtiyacı  duyan vücudun gelecek belirsizliğine karşı önlem amaçlı yağ dokusu oluşturur. Fizyolojik sebeplerle beynin leptin (tokluk) ve ghrelin (açlık) homronlarına direnç geliştrimiş olabilir ya da bu hormonlar sosyal ilişkilerinde maruz kaldığın stres sebebiyle dengesiz salgılanıyor olabilir.

İçinde bulunduğu sosyal ortamda diğerlerinin arasında kendisini silik hisseden birisi, hem güvenliği arttırmak, hem de sosyal kimliğini güçlendirerek topluluktan dışlanma ihtimalini azaltmak amacıyla da kilo tutabilirsin.

Stresliysen, çok fazla sorumluluk aldıysan, bedenin geleceğe güvensiz bakar ve olabilecek her şart için; bedenine fiziksel darbeler alma ihtimaline karşı hayati organları korumak, kıtlık ve dışlanma ihtimaline karşı yedek enerji kaynağı tutmak ister, bu doğrultuda yine iştahın açık olur.

Stres, üzüntü, korku ve/veya çeşitli alışkanlıklar karşısında bedende kronik enflamasyon oluşabilir. İnsülin direnci, leptin direnci, anlaşılmaz şişkinlikler, ağrılar, eklem ağrıları, gerçekten ne yaparsan yap kesinlikle azalmayan hatta “esrarengiz” bir şekilde artan fazla kiloların altında bağışıklık sistemi tepkisi yatar.

BU EĞİTİM TÜM BUNLARA NASIL ETKİ EDEBİLİYOR?

Heal&More® sisteminde kilo düzensizliğine sebep olan faktörleri sinir sisteminden temizlemeye yönelik çalışırız. Bunu hem bedeninde, hem de zihninde tutunduğu noktaları ve duyguları bu etkilerden nazikçe özgürleştirerek yaparız.  Çünkü kimse için yukarıdaki sebeplerin çözümleri aynı değildir. Bu nedenle ben de her biri için farklı yollar oluşturuyorum.

Yapıların,  geçmişin, bugüne gelirken geçtiğin yollar seni özel kılar. Sana iyi gelecek olan çözüm de genele hitap eden bir şey değildir, senin ihtiyaçlarına hitap eden özel bir yoldur.

Bu eğitim serisinde önce bana kilo verme engellerinle ve geçirdiğin süreçlerinle ilgili bir email yollayacaksın. Böylece katılımcıların neyle mücadele halinde olduğunu görerek ona göre deneyim ile içine dokunan bir sürece gireceksin

En zayıf anların sana istemediğin şekilde yediriyor. Bu çalışmanın amacı en zayıf hallerini güçlendirerek zararlı ve fazla yeme ihtiyacını düzeltmene yardımcı olmaktır.

EĞİTİM TARİHLERİ VE SÜRELERİ

Kiloların ve İlişkilerin konulu eğitimimiz, aşağıdaki tarihlerde online olarak gerçekleşecektir. İstersen sadece birine istersen hepsine katılabilirsin. Her bir derse katılım ücreti, katılımcı başı 100 TL'dir. Toplam 4 derse katılmak istersen tutar 400 TL'dir. Dilediğin tarihteki eğitime katılabilirsin.

SALI GRUBUNDAYSAN:

* 5 Nisan Salı, saat 22.00

* 12 Nisan Salı, saat 22.00

* 19 Nisan Salı, saat 22.00

* 26 Nisan Salı, saat 22.00

PAZAR GRUBUNDAYSAN:

* 10 Nisan Pazar, saat 22.00

* 17 Nisan Pazar, saat 22.00

* 24 Nisan Pazar, saat 22.00

* 30 Nisan Cumartesi, saat 22.00

*Yukarıda belirtilen zamanlar Türkiye saatidir.

Eğitim 1 saat sürecek ve sonrasında kayıt bağlantısı paylaşılacaktır. Eğitime katılmak için Heal&More® Youtube kanalımıza abone olman gerekmektedir. (Buradan abone olabilirsin: www.youtube.com/Healandmore )

Eğitim Youtube üzerinden gerçekleşeceği için, herhangi bir program indirmene gerek olmayacaktır. Katılım bağlantısı, seçtiğin tarihteki seminerin başlangıcından 30 dk önce, eğitime kaydolurken paylaştığın mail adresiniz üzerinden seninle paylaşılacaktır.

Soruların için hello@healandmore.com adresine email atablirsin :)

Bir rahatsızlığın olduğunda her şeyden önce ilgili uzman hekimle tedavi sürecini yürütmen esastır. Çalışmalarım eğitim ve tamamlayıcı destekleyici bütünleyici amaçlı uzaktan ve yüz yüze çalışmalardır. Hizmetlerim, tıbbi tedavi yerine geçemez.

Biletler

 • Kiloların & İlişkilerin Eğitim

  Her bir eğitime katılım için gereken bilettir

  ₺100,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page