top of page

07 Tem Per

|

Google Meet Canlı Konferans

Yaz Depresyonu

Yaz depresyonunun 5 sebebi olan: Mevsime dair aşırı yüksek beklentilerin yarattığı öfke ve anksiyete, Uyku sorunları, Aşırı sıcak ve nem kaynaklı dolaşım bozuklukları / çarpıntı ve Verilememiş olan kilolar için: 2 Saatlik Online Eğitim + Soru-Cevap Eğitim kaydı sadece katılanlarla paylaşılacaktır

Yaz Depresyonu
Yaz Depresyonu

Saat ve Yer

07 Tem 2022 20:30 – 22:30 GMT+3

Google Meet Canlı Konferans

Etkinlik Hakkında

HEAL&MORE® YAZ DEPRESYONU EĞİTİMİ

NELER İÇERİR?

 1. Yaz mevsimine ve özellikle      tatile dair çok yüksek beklentilerin kaşılık bulamamasıyla gelen öfke      ve anksiyeteye karşı Solar Plexus'u (Güç Noktası) güçlendiren      Refleksoloji tekniği,
 2. Yaz mevsimi ile düzeni      bozulan uyku saatlerinin yeniden düzene girmesi için melatonin      üretimine yardımcı olan epifiz bezini desteklemeye yönelik      Refleksoloji tekniği,
 3. Aşırı sıcak ve nem ile      tetiklenen dolaşım bozukluklarına karşı dalağa destekleyici olarak,      vücudun sıcaklık tepki sistemlerine yardımcı olan ve dolaşımı dengeleyen     Refleksoloji tekniği,
 4. Yaz mevsiminin      beklentilerinden biri olan verilememiş kilolar ve tükenmişlik hali      için, metabolizmayı canlandıran ve yağ yakımını yardımcı olan Tiroid'e      yönelik Refleksoloji tekniği ve
 5. Tüm bunları başlatan,      sürekli ortaya çıkaran alışkanlıklarını derinden nazikçe dönüştürmene      yardım eden Organic Intelligence® yaklaşımını uygulamalarla      deneyimleyeceksin.
 6. Üstelik eğitimi kaçırsan      bile kaydını alacağın için dilediğin kadar tekrarını izleyebileceksin.

NASIL İŞLER?

Bu eğitim, solar plexus, epifiz, dalak, tiroidine olarak sinir sistemin üzerinden çift yönlü çalışır:

⦁ Klinik odaklı Refleksoloji (Reflexology Academy London® onaylı içerik) ile fiziksel sinir sistemin üzerinden bu organların fonksiyonlarını dengelerken

⦁ Organic Intelligence® tekniği ile de, günlük hayatında yazla birlikte artan gerginliği, anksiyeteni, öfkeni ve depresif hislerini tetikleyen hayat dinamiklerine karşı sinir sistemi esnek dayanıklılığını güçlendirir. Böylece sinir sisteminin aşırı uyarılmasını dengeler ve otomatik tepki olarak verdiğin alışkanlıklarından özgürleşirsin.

NEDEN?

 • Hem yaşadığın olumsuz      duygulara ve yazla gelen ekstra gerginliklere karşı sinir sistemini nasıl      güçlendirebileceğini öğrenmek,
 • Hem depresyon ve anksiyete      için vücudunun doğal savunma mekanizmasını Klinik Odaklı Refleksoloji ile      nasıl harekete geçireceğini uygulamalı olarak deneyimlemek,
 • Hem aşırı sıcak ve nemin      bedeninde yarattığı olumsuz etkileri hafifletmek,
 • Hem uykusuzluk için yan      etkisiz, pratik ve güvenilir çareler öğrenmek için bu eğitime katıl!

KİMLER İÇİN?

Uzun süre anlatamadığın, ciddiye alınmadığın, kendine bile izah edemediğin dalgınlığının, durgunluğunun kaynağını ve kurtuluşunu öğrenmek isteyen herkes için!

Eğitime katılmadan önce konuyla ilgili durumun hakkında istediğin kadar yazıp hello@healandmore.com adresimize email yolla ve eğitimde yanıtını Heal&More® Sistemiyle öğren. Kendinle ilgili göndereceğin email sayesinde eğitim içeriği senin yazdıklarınla zenginleşecek, ismini paylaşmadan problemlerine bu eğitimdeki konu başlıkları altında değineceğim.

BİLETLER VE KATILIM ŞARTLARI HAKKINDA

Eğitim Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Katılım bağlantısı eğitim günü email adresine gönderilecektir. Eğitim kaydını daha sonra izleyebileceksin.

NEDEN HEAL&MORE® YAZ DEPRESYONU EĞİTİMİNE ŞİMDİ KATILMALISIN?

Sinir sisteminin uzun dönemli ve kısa dönemli durum geçişleri vardır.

Mevsime bağlı geçişlerde alışık olduğu şartları bulamadığında vücudun ve özellikle sinir sistemin tehdit protokolünü devreye sokar ve uzun süreli bir kafes hayatıyla mücadele ederken bulursun kendini. Her tarafında öneriler, belki kolaylaştırıcı teklifler vardır ancak sana bir türlü ulaşamazlar. Çünkü sen tam olarak “orada” değilsindir. Söylenenler, sevdiklerin, arkadaşların, ailen, işlerin sadece yanından rüzgarla geçip giden yapraklar gibidir. Hiçbir şey “olması gereken yerde” gibi değildir. Sen, sahip olduğun şeyler, olmasını istediğin şeyler, çıkış yolları boş bir bardak gibi gelir. Hiçbir hedefin yerine ulaşmamıştır, kendine verdiğin ve sana verilmiş hiçbir söz tutulmamıştır. Her şey “boşuna” yaşanmıştır. En çok da uykun uyanışın alt üst haldedir. Hormon bezlerin bile artık sana göre değil de adeta kendinlerine göre bir ritim tutturmaya çalışır. Yemek yiyen sen değilsindir, çenen yiyecekleri kendiliğinden çiğneyip mideye göndermektedir, hissetmeden, mekanikçe.

Bu eğitimde;

Sırtını daha önce dayandığın hiçbir şeyin işe yaramaması ve seni ayakta tutan, seni heyecanla hevesle oradan oraya koşturtan, senden yardım isteyenlere hevesle yardım eden halinin artık hali, hevesi, neşesi kalmadığında saklanan gerçek Benliğinin nasıl gerçek gücüne, enerjisine, zekasına, tutkusuna, sakinliğine, dinamikliğine ve özdeğerine kavuşacağını uygulamalı Refleskoloji ve Organic Intelligence® metotlarıyla sadece öğrenmeyecek, aynı zamanda bizzat deneyimleneceksin.

Sinir sistemin uzun süre belli bir çerçevede kaldığında veya  sahip olduğu dengeleyici güçleri bir veya birkaç duygusal sarsıntının etkisiyle kullanamaz hale geldiğinde kendini çok savunmasız hissedebilirsin.

Bu travma etkileri yüksek sıcaklıklarda veya baskın nemli havalarda solunum sistemini zorladığında; bazı eski travmaların canlanabilir ve sen normalden daha da boğulmuş sıkılmış hissederek haftalar aylar geçirmek zorunda kalabilirsin.

Sinir sistemin vasıtasıyla, solunumu yöneten hayati öneme sahip bedensel sensörleri travmalarının etkisinden özgürleştirdiğimizde sıcak havaların seni eskisi gibi etkilemediğini eğitimin ardından kısa süre içinde hissetmeye başlarsın.

Panik, kaygı, anksiyete halleri; orta beyinin, özellikle de amigdalanın zihninden gelen geribildirimlerle, içinde bulunduğun şartların seni çok zorladığının ve bunlar için korunmaya yetecek kaynağa sahip olmadığın sonuçlarına varmasıyla başlar ve devam eder.

İlkel sinir sistemin zihnine güç kaynaklarını sormakta ve zihnin her defasında “zayıfsın, yetersizsin, eksiksin” cevaplarını vermektedir.

Uzun süre aynı yanıtları alan sinir sistemi kriz protokolünü devreye sokmaya karar verir ve artık eskisinden çok daha tepkisel, uyaranlara karşı daha hassas ve alışık olduğun hava ve ışık şartlarının dışındaki her durumda kontrolden çıkma hissine kapılırsın

Yüksek ışık ve beklediğin kalitede alamadığın her nefes hipotalamus hormon bezinde gergin tepkisellikten donukluk ve durağanlık haline geçişi başlatır. Bu da senin bir avcı, savaşçı gibi tehditlere karşı tetikte olma halinden, “başedemediğin tehlike geçene kadar kıpırdamadan saklanan” bir hale geçerek adapte olmana sebep olur. Sinir sistemin, sindirim sistemin ve kas iskelet sistemin de dahil bütün biyolojin olabildiğince az enerji harcayarak, az dikkat çekerek sadece var olmak için devam eder. Bir şey yemek istemezsin veya sadece çok faydasız sağlıksız şekilde beslenirsin.

Hiçbir konuya yeterince odaklanacak halin yoktur.

Uyku, yani sirkadiyen ritmin, zamansız kaygılarından ötürü gece aktif olmandan ötürü bozuktur. Bedenin gece alamadığı uykunu tüm gün seni uykulu hissettirerek almaya çalışır ama sen hiçbir zaman dinlenemezsin, hareketsiz otursan bile günün sonunda çok yorgun ve bitkin düşersin.

Vücudun ne kadar daha bu şekilde devam etmesi gerektiğini bilemediği için, seni bu döngüden çıkarmak adına bir dizi sigorta tepkisini devreye alır.

Bağışıklık sistemin bir toksine veya enfeksiyona maruz kalmışsın gibi alerjik tepkileri arttırabilir, bağırsak faaliyetleri altüst olabilir.

Eğitimde; tüm bu yaşadıklarını kökten etkileyen bağırsakların başta olmak üzere; bulanık zihin hali yaşadığın beynin ve tükenmişlik sendromunu yaşadığın kilit hormon bezini kendi kendine uygulayarak dengelemeyi öğreneceğin Refleskoloji ve sinir sisteminin sosyal, duygusal ve çevresel değişimlere dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olan travma karşısında sinir sisteminin güçlenmesini sağlayan Organic Intelligence®yaklaşımı eşliğinde bilincinin gerçek kapasitesini çağıran bir uygulamayı bizzat deneyimleyerek öğreneceksin.

Bunlarla baş etmek için eğitim öncesi bu sıraladıklarımla ilgili yaşadığın sorunları hello@healandmore.com adresine email yolla.

BİLETLER, ÜCRETLER ve KATILIM ŞARTLARI HAKKINDA

Eğitim Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Katılım bağlantısı en geç eğitim günü email adresine gönderilecektir. Eğitim kaydını daha sonra izleyebileceksin. Eğitim katılım ücreti 390TL'dir.

Ödeme seçenekleri kredi kartıyla peşin veya taksitle, aşağıdaki banka hesabına EFT / FAST / Havale olarak yatırabiirsin. Yurtdışından gönderim yapmak için aşağıdaki Wise Belçika hesabımıza gönderim yapabilirsin:

İş Bankası İzmir Güzelbahçe Şubesi

Zeynep Erkal Özcan - Sinan Özcan

IBAN: TR840006400000134910487890

Yurtdışından Ödeme Yapmak için EUR hesap bilgilerim:

Hesap sahibi: Sinan Özcan

BIC TRWIBEB1XXX

IBAN BE04 9671 9269 7031

Adres Avenue Louise 54, Room S52 Brussels 1050 Belgium

Euro transferleri almak için Wise kullanıyorum. Ancak bu bilgilere herhangi bir Euro bölgesi bankasından para gönderebilirsiniz.

Soruların için hello@healandmore.com adresine email atablirsin.

Bir rahatsızlığın olduğunda her şeyden önce ilgili uzman hekimle tedavi sürecini yürütmen esastır. Çalışmalarım eğitim ve tamamlayıcı destekleyici bütünleyici amaçlı uzaktan ve yüz yüze çalışmalardır. Hizmetlerim, tıbbi tedavi yerine geçemez.

Program


 • 2 saat

  Yaz Depresyonu

  Google Meet Online Konferans

Biletler

 • Yaz Depresyonu

  Eğitime katılmak veya sonradan eğitim kaydını almak için Kredi Kartı / FAST / EFT / Uluslararası Wise Transfer ödemesidir

  ₺390,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page