top of page

heal&more®ONLINE Ağrı EĞİTİM SERİSİ:

BAŞ AĞRISI

Heal&More® Online Baş Ağrısı Eğitimi'nde baş ağrın için kendi kendine yapabileceğin beden dengeleyici refleksoloji noktalarını, aynı zamanda zihin gücünün sınırlandırıcı etkisini yardımcı etkiye dönüştürmeyi ve duygularını bu gücün kaynağına dönüştürmeyi öğreneceksin. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, Klinik Odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.

pexels-shvets-production-7506692.jpg

NEDEN?

“Neden asla tam olarak geçmiyor, hep geri geliyor ağrım?” diye sordu kadın.

“Çünkü hayatın yaşamaktan çok yönetmeni gerektirecek kadar yoğun, sinirlerin gevşeyemeyecek kadar uzun süredir gergin ve bedenin tüm bunların üstünü örtemeyecek kadar sağlıklı.” dedi adam. Sonra ekledi: “Ve sen de inatla sağlıklı olanı iyileştirmeye çalışacak kadar uykudasın.”

Bedenin sadece işaretçidir. Sana vücudunda değil, “hayatında” nereleri rahatlatman gerektiğini ağrıyarak iletir. Ağrıyı kesip işaretleri ortadan kaldırdığında, elde ettiğin tek şey zaman kaybı olur.

Hayatını rahatlatmak ise daha çok zaman gerektirir ve elinde bile olmayabilir. O zaman geriye tek seçenek kalır: “sinirlerine gevşemeyi yeniden öğretmek”. Ağrıların ve ağrılarını başlatan kök sebeplerin birlikte hareket eder. Bu ağrılar kronikleşmiştir, hiç geçmez çünkü o ağrıyı vücuduna yerleştiren sebep henüz ortadan kalkmamış haldedir.

Heal&More® Online Ağrı Eğitim Serisi'nin 12  eğitiminden biri olan Baş Ağrısı Eğitimi, baş  ağrılarını kökten çözmek için fiziksel sinir ağını ve mental sinir sistemini eş zamanlı olarak gevşetmeyi öğretir. Bu şekilde hayatın gerginlikleri kaslarında birikmeden deşarj edilir. 

Heal&More® Online Baş Ağrısı Eğitimi'nde baş ağrın için kendi kendine yapabileceğin beden dengeleyici refleksoloji noktalarını, aynı zamanda zihin gücünün sınırlandırıcı etkisini yardımcı etkiye dönüştürmeyi ve duygularını bu gücün kaynağına dönüştürmeyi öğreneceksin. Günlük hayata uyumlu tekniklere indirgenmiş bu sistem, Klinik Odaklı Refleksoloji ve Organic Intelligence öğretilerinden sentezlenmiştir.

NEDİR?

Heal&More® Online Ağrı Eğitim Serisi, her biri 2’şer saatlik 12 adet online sınıf oturumundan oluşan ağrı konuları ve çözümlerinin aktarıldığı bir eğitim serisidir.

Görüntülü görüşme şeklinde yapılan grup çalışmasında katılımcılara Refleksoloji ve Organic Intelligence metodlarının da kapsandığı özel eğitimler verilir. Bu eğitimlerin kayıtlarına daha sonra da ulaşabilirsin.

Bu eğitimleri toplu olarak ya da tek tek alabilirsin. Eğer Online yerine yüz yüze eğitim almak istersen Heal&More® Ağrı Okulu'nu incele!.

taisiia-stupak-Yp_tSUrm8T4-unsplash.jpg

Organic Intelligence, yani Organik Zeka, travmanın iyileşmesinde sinir sistemi ve vücudun rolünü vurgulayan bir terapi yaklaşımıdır. Klinik psikolog Steve Hoskinson tarafından geliştirilmiş olup somatik psikoloji, nörobilim ve farkındalık prensiplerine dayanmaktadır. Yaklaşım, sinir sistemlerine erişimini ve düzenlemelerini destekleyerek iyileşme ve büyümeyi sağlamayı amaçlar.

Heal&More® Klinik Odaklı Refleksoloji ise, vücudun iyileşme mekanizmalarına engel olan bedensel, zihinsel ve duygusal etkenleri temizlemek amaçlı, doğal iyileşme süreçlerini uyarabilmek için ayak, el veya yüz üzerinde belirli noktalara basınç uygulama yöntemiyle yapılan tamamlayıcı bir terapi türüdür. Bu yöntem, bu noktaların (reflekslerin) farklı vücut bölümlerine karşılık geldiği ve bu noktalara basınç uygulanarak, vücuttaki enerji akışının düzenlenebileceği prensibine dayanmaktadır. Hem fiziksel hem duygusal bir sorunu ele almak için tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanılır. Kronik rahatsızlıkların yanı sıra, tıbbi tedavi gören veya yaralanma veya ameliyat sonrası iyileşen kişilere de uygulanarak daha hızlı sonuçlar alınabilir.

Bu iki sistemin yanı sıra Sinan Özcan'ın sınıflandırılamayan özgün yaklaşımı da Heal&More Online Ağrı Eğitim Serisinde kullanılmaktadır.

pexels-oranduu-(-danilo-silva-)-12918430.jpg

nasıl?

Her bir derste ilgili bölgedeki ağrının hem mental ve duygusal, hem de fiziksel sebepleri için çözüm teknikleri sunulur. Her bir ders için akış aşağıdaki gibidir:

 1. Ağrının kök sebepleri: Senin ağrın, senin hayatındaki hangi dinamiklerden besleniyor olabilir birlikte buluyoruz. (örn: aşırı sorumluluk, gelecek kaygısı, mükemmeliyetçilik, onaylanma ihtiyacı, öğrenilmiş bakış açısı, mali yükler…vb)

 2. Ağrıma şekli: Ne sıklıkta, ne şiddette, ne kadar süredir, ne şekilde ağrıyor? (örn: yanarak, zonklayarak, batar gibi, uyuşarak ağrımak gibi…)

 3. Ağrıyan bölge ve ağrı şekline yönelik klinik odaklı refleksoloji teknikleri (refleksoloji ağrıyan bölgeye değil, el ve ayaktaki sinir uçlarına uygulanır bu nedenle sakatlanma gibi sorunlara ya da başka bir yan etkiye yol açmaz)

NEREDE

& NE ZAMAN:

Heal&More® Online Ağrı Eğitim Serisi uzaktan yapılan Google Meet programı oturumlarından oluşmaktadır. Aşağıdaki listeden tarihleri inceleyerek burada anlatılan eğitime ek olarak istediğin kadar eğitime katılabilirsin.

Kayıt olmak için aşağıdan bilet alman yeterlidir.

Heal&More® Online Ağrı Eğitim Serisi, her biri 2’şer saatlik toplam 12 adet online sınıf oturumundan oluşur:

Mayıs ayı başından Temmuz sonuna  kadar her hafta Çarşamba Günleri 20.00 - 22.00 arasında aşağıdaki konular işlenecektir. Her bir eğitim için bir bilet alabilirsin;

 • 03.05.2023 - Baş Ağrısı

 • 10.05.2023 - Boyun Ağrısı

 • 17.05.2023 - Omuz Ağrısı

 • 31.05.2023 - Kulunç Ağrısı

 • 07.06.2023 - Bel Ağrısı

 • 14.06.2023 - Kuyruk Sokumu & Kalça Ağrısı 

 • 21.06.2023 - Ayak & Bacak Ağrısı

 • 28.06.2023 - Diz Ağrısı

 • 05.07.2023 - Kol & El Ağrısı

 • 12.07.2023 - Regl Ağrısı 

 • 19.07.2023 - Mide Ağrısı

 • 26.07.2023 - Göğüs Ağrısı

Bu eğitimleri toplu olarak ya da tek tek alabilirsin. Eğer Online yerine yüz yüze eğitim almak istersen Heal&More® Ağrı Okulu'nu incele!.

Online Bas Agrisi Egitimi
Online Bas Agrisi Egitimi
Ne zaman
03 May 2023 20:00 – 22:00 GMT+3
Nerede
Google Meet bağlantısı ile online sınıf
bottom of page