top of page

SİGARA BAĞIMLILIĞI

Bağımlılıklar, beyni sadece kimyasal olarak değil, duygusal olarak da kandırırlar. Bu nedenle köklerini sökmek mümkün değilmiş gibi görünür. Beyne sağladıkları kimyasal etkiyi bir anda kesmek de (hatta yavaş yavaş kesmek bile) gene bu nedenle tam bir etki yaratamaz. Çünkü yeri doldurulması gereken tek şey beyindeki kimyasal etkileri değil, aynı zamanda yarattıkları duygusal tatmindir de... Bu seans, sigara bağımlılığından hem fiziksel, hem zihinsel olarak vazgeçmek isteyenler için bütüncül bir destektir.

WhatsApp Image 2022-02-20 at 15.28.38.jpeg

SEANS İÇERİĞİ

Bağımlılıklar, beyni sadece kimyasal olarak değil, duygusal olarak da kandırırlar. Bu nedenle köklerini sökmek mümkün değilmiş gibi görünür. Beyne sağladıkları kimyasal etkiyi bir anda kesmek de (hatta yavaş yavaş kesmek bile) gene bu nedenle tam bir etki yaratamaz. Çünkü yeri doldurulması gereken tek şey beyindeki kimyasal etkileri değil, aynı zamanda yarattıkları duygusal tatmindir de... Örneğin sigaradan içine çektiğin nikotin nasıl ki seni kimyasal olarak bağımlı yapıyorsa, savurduğun dumanı da özünde dışarı atmak istediğin sıkıntılar sebebiyle kendisine bağımlı tutmaktadır seni.

İşte bu noktada modern hayatın öbür yüzü devreye girer. Hızlı, kolay, etkili ama asla dengeli, sürdürülebilir ve/ya iyileştirici olmayan “ağrı kesicileri” ile modern hayat, insan beynine bir çok “sıkıntı giderici” alternatif sunar. Ne yazık ki bu alternatiflerin hepsi de sorunu bastırmaya yönelik kimyasal, duygusal ya da zihinsel “kandırıcılardır”.

 

Çoğunluğu kimyasal olarak iş gören bu kandırıcıların en sık rastlananlarından biri de sigaradır. İlk nefesle birlikte vücuda giren nikotin, beyinde normalde bulunan reseptör denilen yapıları harekete geçirir. Bu reseptörler aktive edildiğinde, kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayan Dopamin adı verilen bir beyin kimyasalı salgılarlar. Dopamine verilen bu zevk tepkisi, nikotin bağımlılığı sürecinin büyük bir parçasıdır.[1]

Zamanla, sigara içmeye devam ettikçe beyindeki nikotin reseptörlerinin sayısı artar. Bağımlı sigara içenlerde bu reseptörlerden sigara içmeyenlere göre milyarlarca da   ha fazla bulunur. Ancak tüm sigara içenlerin bu kadar yüksek düzeyde reseptörü yoktur. Bu nedenle bazı düzenli sigara içenler çok zorlanmadan sigarayı bırakabilirler.[2]

 

Sigarayı bırakmaya çalıştığında beynindeki reseptörler nikotin almaz, bu nedenle zevk tepkisi kesilir. Ayrıca, düşük nikotin seviyeleri, güçlü bir sigara isteği, kaygı, sinirlilik, huzursuzluk, konsantrasyon güçlüğü, depresif ruh hali, hayal kırıklığı, öfke, artan açlık ve uyku güçlüğü gibi nikotin yoksunluğu semptomlarına yol açar. Bu rahatsız edici semptomları hafifletmenin en hızlı yolu, Dopamin salgılayan ve zevk tepkisini harekete geçiren bir sigara içmektir.[3]

 

Uzun sürebilecek egzersiz ve diyet programlarına bu panik hali ve yorgunluk ile başlarsan ya da bir anda sigarayı bırakmaya karar verirsen ne olur?

 

En iyi ihtimalle her şey yarıda kalır muhtemelen. Kendini bir anda ard arda 3 tane sigara içmişken bulabilirsin…
 

Zor bir yola hazırlanmadan çıkamazsın. Yanına bu ataklar için aynı hızda etki edebilecek destekler almalısın. Beynini hazırlamanın yanı sıra, vücudunun anlık mesaj ileticisi olan ve her yanına ulaşabilen sinir uçlarından neden faydalanmayasın?

 

Seni bu kısırdöngülerden çıkaracak yolun ilk adımı olarak, elindeki en doğal ve güçlü savunmayı güçlendirmelisin. Sinir sistemin vasıtasıyla bağışıklık sistemini hem fiziksel hem de zihinsel olarak "yenilemelisin". Heal&More® sistemi, eş zamanlı uyguladığı klinik odaklı Refleksoloji ile fiziksel sinir sistemini ve bağışıklığını; Organic Intelligence® ile de zihinsel sinir sisteminin olaylar karşısındaki esnekliğini ve dayanıklılığını arttırır.

 

Böylece bu kısır döngülerden çıkmak için elindeki en eşsiz varlığın; metabolizman "bütüncül olarak" güçlenir ve hazırlanır. Unutma, döngüler kısa ve hızlı ataklarla değil, sakin ve kararlı adımlarla aşılır. Yola hazırlıksız çıkma. Şimdi, kendini hazırlamaya başla!

 

Bizim için kendini rahat hissetmen öncelikli. Bu nedenle bu seansı online ya da yüz yüze olarak alabilirsin. Dilersen tek seans alarak başlayabilirsin ama biz hem sistematik hem ekonomik olması için paket almanı içtenlikle tavsiye ederiz.

 

Eğer online paket almayı seçersen, seansta gösterilen Refleksoloji hareketlerini, seans sonrası özet bir video kaydı olarak almayı da tercih edebilirsin. 

 

Eğer yüz yüze almak istersen de, gene tek tek ya da 2'şer saatlik paketler halinde alabilirsin.

Tüm seçenekleri aşağıda inceleyebilir ve seçtiğin seansa tıklayarak kolayca randevu oluşturabilirsin.

Not: 

Kredi kartı ile ödemek istersen İyzico bağlantısına tıklayarak güvenli ödeme yapabilirsin.

EFT/ Havale / FAST ile ödemek istersen; 
Hesap Adı: Sinan ÖZCAN
İş Bankası IBAN: TR78 0006 4000 0011 4550 0411 40

Heal&More®'da yer alan tüm çalışma ve eğitimler, mevcut tıbbi tedavini ve genel sağlık durumunu destekleyicidir. Tıbbi tedavi yerine geçmez. Bir rahatsızlığın varsa öncelikle mutlaka bir tıp doktoruna başvurmalısın.

 

 

[1] https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/smokers-brains-change-in-response-to-high-levels-of-nicotine/#:~:text=Nicotine%20that%20gets%20into%20your,of%20the%20nicotine%20addiction%20process.

[2] https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/smokers-brains-change-in-response-to-high-levels-of-nicotine/#:~:text=Nicotine%20that%20gets%20into%20your,of%20the%20nicotine%20addiction%20process.

[3] https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/smokers-brains-change-in-response-to-high-levels-of-nicotine/#:~:text=Nicotine%20that%20gets%20into%20your,of%20the%20nicotine%20addiction%20process.

Seans Seçenekleri

Bizi Ara

534-726-44-86

E-mail Yolla

Bizi Takip Et

  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page