top of page

Online ve Yüz Yüze alınan Heal&More® seansları arasında ne gibi farklar vardır?

 

Heal&More® seanslarının tümü, temel olarak İngiltere 5.Seviye klinik Refleksoji ve Organic Intelligence® Sinir Sistemi Düzenleme (OI®) protokolleri üzerinde şekillenir. Bedensel çözüm yaklaşımı için kullanılan refleksoloji ile zihinsel (ve dolayısıyla duygu seviyesinde) çözüm yaklaşımı olan OI® kol kola yürür. Online seanslar, tıpkı yüz yüze seanslar gibi kurucumuz Sinan Özcan ile birebirde ve tamamen danışanımızın tercihine bağlı olarak görüntülü ya da sesli konuşma şeklinde yapılır. 

 

Online seansları yüz yüze seanslardan ayıran tek nokta, refleksolojiyi uygulayan kişidir. Bu farkın, her iki seans türü için de oluşturduğu ayrı ayrı artılar vardır: 

Yüz yüze seans alan danışanlarımız derinlemesine bir refleksoloji uygulaması alırlar. Rahatsızlıklarına yönelik bası uygulaması, ilk uygulamadan itibaren deneyimli bir Klinik Refleksoloji Uzmanı tarafından ve doğrudan uygulanacağı için, bekledikleri çözüme daha hızlı ulaşabilirler. Burada her zaman akılda tutulması gereken nokta; bir rahatsızlığın semptomlarının azalması ve/ya geçmesinin, esas olarak; danışanın genel sağlık durumu ve tıbbi tedavi geçmişi başta olmak üzere, rahatsızlığın kök sebeplerinin bütünüyle ele alınıp alınmadığı ve seansların hangi sıklıkta, ne kadar süre boyunca ve ne uzunlukta yapıldığı gibi bir dizi temel değişkene bağlı olduğudur. Refleksoloji uygulamasının bir Klinik Refleksoloji Uzmanı tarafından uygulanması, elbette etkiyi ve süreyi olumlu etkiler. Ancak istenilen sonuca ulaşmadaki ana etkenler, yukarıda saydığımız faktörlerdir. 

 

Bununla birlikte, yüz yüze seanslar salgın süresince uygulanamaz. Ayrıca zaman ve kaynak olarak danışan için de, Klinik Refleksoloji Uzmanı için de daha maliyetli bir uygulamadır. Danışan ayrıca bir temel Refleksoloji eğitimi almadığı sürece, kendi kendine (ya da yakınlarına) uygulama yapmayı öğrenemez. Bu da rahatsızlık semptomları geçse/azalsa dahi, sonrasındaki süreçte danışanın kendi genel sağlık durumunu koruması için ihtiyaç duyabileceği "kendini iyileştirebilme" tekniklerini öğrenememesi demektir. 

 

Online seans alan danışanlarımız ise, kendi rahatsızlıklarına yönelik çalışılması gereken bası noktalarına ne şekilde uygulama yapmaları gerektiğini, birebir yönlendirme ve anlık geri bildirimler eşliğinde kendi kendilerine uygulayarak öğrenirler. Uygulamayı hem alan hem de yapan kişi oldukları için, vücutlarında bir geri bildirim ağı oluşur. Bu da uygulamayı, tutuş şeklinden bası miktarına, refleks noktalarının tam yerinden, uygulama süresine kadar bir uygulamanın kalitesini belirleyen tüm kriterleri içselleştirerek öğrenmelerini sağlar. Bir bakıma balık tutmanın temel taktiklerini öğreniyor olurlar. Elbette her balığı tutmanın ayrı püf noktaları vardır. Ancak en temelde balıkların çoğu için geçerli olabilecek yöntemin temelini, tecrübe ederek öğrenmiş olmak, büyük bir avantaj sağlar. Danışan kendi rahatsızlığı için uzun vadede kendine nasıl yardım edebileceğini, online seansın doğası gereği daha hızlı şekilde öğrenebilir.

ONLINE SEANS REZERVASYONU İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

bottom of page